Városlista
2026. július 21, kedd - Dániel

Hírek

2012. Június 02. 09:46, szombat | Külföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Kemény szavakkal bírálta az eurozóna tagállamait az EKB elnök

Kemény szavakkal bírálta az eurozóna tagállamait az EKB elnök

Az Európai Központi Bank elnöke kritizálta az eurózóna tagállamainak tétlenségét.

Mario Draghi szerint sürgősen össze kell szedniük magukat a tagországoknak, ha nem akarják látni a közös pénzrendszer végét - még akkor is, ha bizonyos fontos fiskális kérdésekben valamennyit fel is kell áldozniuk a függetlenségükből - számol be róla a privatbankar.hu.

Draghi szerint sürgősen meg kell alkotni azokat a terveket, amelyek az erősebb fiskális együttműködés irányába mutatnak - még ha ez azzal is jár, hogy az eurózóna tagállamainak bizonyos mértékben le kell mondaniuk szuverenitásukról. Draghi a tönk szélén álló spanyol bankszektor kapcsán azt mondta: egy regionális bankunióra lenne szükség, közös betétbiztosításra valamint egy olyan központi alapra, amely a problémákkal küszködő hitelintézeteken segíthetne. Szavai szerint a a pénzügyi krízis miatt a kockázatkerülés mára már drámai szintre emelkedett.

Habár Németország mindeddig ellenállt mindenféle kollektív európai banki megoldási módszernek, garanciarendszernek, betétbiztosítási elképzelésnek vagy a megszorítások nélküli mentőcsomag-osztogatásoknak, Draghi szerint egy több pilléren nyugvó bankunió fontos üzenetet hordozna a piacok számára, mely szerint az eurózóna egységesen támogatja az összes pénzintézetét függetlenül attól, hogy melyik tagállamban van a székhelye. Az EKB elnöke a bankunió megalakítását egy fontos szimbolikus lépésnek tartja a szorosabb fiskális együttműködés felé vezető úton.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 21. 13:00, kedd | Külföld

Az OTP bankot vesz a Baltikumban

Az OTP Bank megállapodást írt alá a balti régió harmadik legnagyobb bankcsoportja, a Luminor megvásárlásáról a Blackstone által kezelt magántőkealapokból álló konzorciummal, és a DNB Bankkal

2026. Július 19. 12:00, vasárnap | Külföld

Az ukrán erők csapást mértek két logisztikai létesítményre Oroszország Moszkvai és Tambovi területén

Az ukrán erők csapást mértek egy-egy jelentős logisztikai létesítményre Oroszországban, a Moszkvai, illetve a Tambovi területen, a frontvonaltól több mint 500 és mintegy 700 kilométerre

2026. Július 15. 12:00, szerda | Külföld

Donald Trump a katonai csapások további sorát ígérte Irán ellen, ameddig nem indulnak újra a tárgyalások

Donald Trump amerikai elnök a katonai csapások további sorát ígérte Irán ellen egészen addig, ameddig a teheráni vezetés nem ül ismét tárgyalóasztalhoz az Egyesült Államokkal.

2026. Július 09. 12:00, csütörtök | Külföld

Iráni konfliktus - Az amerikai légierő újabb Irán elleni csapásokat hajtott végre

Az amerikai légierő újabb Irán elleni csapásokat hajtott végre szerdán - közölte a Központi Parancsokság (CENTCOM).