Hírek
2021. Október 25. 14:05, hétfő |
Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu
Kegyetlen gyilkosok utáni nyomozás zárt le a rendőrsé
A nyomozók befejeztek egy tavalyi gyilkossági ügyet. A 18 órán belül elfogott, azóta letartóztatásban lévő tetteseket védekezésre képtelen személy sérelmére, különös kegyetlenséggel elkövetett emberöléssel gyanúsítják.
2020. augusztus 8-án kapott bejelentést a rendőrség egy érdi ház tetőterében talált holttestről. A 47 éves férfi emberölés áldozata lett, a tettes(ek) után hajtóvadászat indult. Két férfi jött számításba, a csavargó életmódot folytató, első körben csak keresztnevükön ismert, szökésben lévő elkövetőket 18 órával később, 2020. augusztus 9-én éjszaka fogták el egy fővárosi kórház „csövezésükhöz” használt melléképületében – közölte a rendőrség.
Az alkalmi munkákból élő Cs. Sándor és V. Kálmán beismerték a bűncselekmény elkövetését. Indokként személyes sérelmükkel hozakodtak elő, azt akarták végérvényesen lerendezni, ezért támadtak az ágyában alvó férfire. Ütötték, szurkálták, majd sorsára hagyták.
Az igazságügyi orvosszakértő az áldozat testén talált sérülések ökölcsapásoktól, valamint szúró-vágó eszköztől eredeztethetők. Halálát a háton, mellkason, nyakon, halántékon rögzített metszések és szúrások következtében kialakult vérvesztéses shock okozta.
A rendőrök az ügy gyanúsítottjainak számát később háromra növelték. Megállapították, hogy a ház 42 éves tulajdonosa bujtogatta őket verésre. E. Anita azt kérte ismerőseitől, hogy akár erőszakkal is vegyék rá a kiköltözésre nem kívánatossá vált lakótársát. Ennek érdekében elhitette velük, hogy a későbbi áldozat megerőszakolta és élettársáról meztelen képeket osztott meg az interneten. E. Anita tagadta a terhére rótt cselekményt, állítása szerint ő csak azt kérte, hogy beszéljenek vele, verésre, erőszakra nem buzdította őket.
A Pest Megyei Rendőr-főkapitányság Vizsgálati Osztálya a jelenleg is letartóztatásban lévő Cs. Sándor és V. Kálmán ellen a védekezésre képtelen személy sérelmére, különös kegyetlenséggel elkövetett emberölés bűntettének, illetve E. Anita ellen a felbujtóként elkövetett súlyos testi sértés bűntettének megalapozott gyanúja miatt folytatott nyomozást befejezte, az ügy iratait átadta az ügyészségnek.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 02. 14:00, kedd | Belföld
Magyar Péter: módosítjuk az alaptörvényt a köztársasági elnök leváltása érdekében
2026. Június 02. 13:00, kedd | Belföld
Agrárközgazdasági Intézet: a tavaszi vetéssel az ország nagy részén végeztek május közepére
A tavaszi gabonafélék vetése az előirányzott terület 97,5 százalékán fejeződött be május 14-ig, kisebb arányban, mint egy éve.
2026. Június 02. 12:00, kedd | Belföld
Életveszélyes állapotban mentették ki a férfit az összeomlott épület romjai alól Székesfehérváron
Kimentették a férfit az összeomlott, bontás alatt lévő, négyemeletes ipari épület romjai alól Székesfehérváron, az állapota instabil, súlyos-életveszélyes -
2026. Június 02. 11:00, kedd | Belföld
Orbán Anita elsőként a holland külügyminisztert fogadta
Orbán Anita külügyminiszter a választás után elsőként holland partnerét, Tom Berendsent fogadta hivatalos látogatáson a Külügyminisztériumban hétfőn.
