Hírek
2011. November 04. 07:25, péntek |
Belföld
Forrás: MTI
Újabb lépések az otthonvédelemért

A végtörlesztés lehetősége kiterjed a lakáslízingre is – egyebek mellett ezt tartalmazza az a törvényjavaslat, amelyet az Országgyűlés gazdasági és informatikai bizottsága nyújtott be a parlamentnek.
Az ügyfelek díjmentesen kaphatnak tájékoztatást a végtörlesztés várható összegéről, de ez a tartozásigazolás nem minősül végtörlesztési igénybejelentésnek – áll a törvényjavaslatban.
A lízingelt lakás annyiban különbözik a hitelre vásárolttól, hogy az előbbi tulajdonosa a futamidő végéig a finanszírozó lízingcég. A lízing konstrukció előnye, hogy a lakás áfáját a futamidőre elosztva, kamatmentes részletekben kell megfizetni, így a forgalmi adót nem kell meghitelezni.
A módosítás devizaalapú kölcsönnek minősíti azt is, amelynek a törlesztése devizában történt. A végtörlesztés ennél is forintban teljesíthető.
A bank a végtörlesztés után nyolc napon belül köteles kiadni a zálogjogról való lemondó nyilatkozatot. Az ingatlan-nyilvántartásban pedig illetékmentes a zálogjog - illetve az egyéb biztosíték, így az elidegenítési és terhelési tilalom - törlése.
A törvényjavaslat döntő része a szeptember közepén hatályba lépett, a központi hitelinformációs rendszerről (KHR) szóló törvényt módosítja. Az indoklás szerint pontosításokat fűz a szöveghez.
Új elem a törvényben az, hogy a KHR-ből az MNB és a PSZÁF is adatokhoz juthat, de előtte gondoskodnia kell az adatkezelőnek arról, hogy az adatokat ne lehessen összekapcsolni azok tulajdonosaival.
MTI
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 18. 09:47, péntek | Belföld
ÉKM: jó tempóban halad a Déli Körvasút 2. ütemének építése
Jó tempóban halad a Déli Körvasút 2. ütemének építése, a beruházás az elmúlt 100 év legjelentősebb budapesti vasútfejlesztése
2025. Április 18. 09:46, péntek | Belföld
NAV: érdemes minél előbb kiegészíteni bevallásukat azoknak, akiknek visszajár adó
2025. Április 18. 09:45, péntek | Belföld
Meteorológia: Mezőkovácsházán 30,6 Celsius-fok volt csütörtök délután
Csütörtökön először haladta meg a hőmérséklet Magyarországon ebben az évben a 30 Celsius-fokot - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán.
2025. Április 18. 09:44, péntek | Belföld
Kora nyárias időjárás várható a húsvéti hosszú hétvégén
Nagypénteken még több hullámban várható zápor, zivatar és a hőmérséklet is kissé visszaesik, de ezt követően nagyrészt napos, kora nyárias idő várható a húsvéti hosszú hétvégén, 20-26 Celsius-fok feletti maximumokkal