Hírek
2011. Augusztus 30. 07:21, kedd |
Belföld
Forrás: OrientPress
Új közbeszerzési rendszerre is szükség lenne az építőipar talpraállításához

Foglalkoztatottsági gondok üthetik fel fejüket idehaza, ha nem javul az építőipar teljesítménye – erre hívta fel a figyelmet a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara alelnöke, a Keviép építőipari cég ügyvezető igazgatója.
Miklóssy Ferenc szerint az uniós források hatékonyabb felhasználására és új közbeszerzési rendszerre is szükség lenne az ágazat talpra állítása érdekében. A szakember a Gazdasági Rádió Nap vendége című műsorában beszélt arról is, hogy a kötelező kamarai tagság magasabb szintű érdekvédelmet tehet majd lehetővé.
Magyarországon jelentősen lecsökkent az építőipari megrendelés, ennek kárát elsősorban a kisebb tőkével, korszerűtlenebb eszközállománnyal, alacsonyabb termelékenységgel dolgozó magyar vállalkozások látták. Miklóssy Ferenc azt mondta, nem tudunk nagy mértékben, például külföldi exportmunkák felé nyitni. Mindenképpen előnyös lett volna az, hogy olyan fejlesztési lehetőségeket kapjanak a magyar tulajdonú kis és középvállalkozások, hogy egyrészt kinőjenek, másrészt exportra tudjanak menni, hiszen nagyon kevés a magyar építőipari export.
Magyarországon azért is nagyon fontos az építőipar - és várnak is intézkedést a magyar politikától - mert ahol jelentős képzetlen, alulképzett, vagy gyengén képzett munkaerőt fel tudja venni az elsősorban az agrárszektor és az építőipar, ha a hazai építőipar ebbe visszaesik - márpedig jelentős visszaesés tapasztalható - akkor itt foglalkoztatási gondok lesznek ezért tartják fontosnak az EU-s források felgyorsítását és bizonyos piaci akciókat is.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 06. 07:27, péntek | Belföld
NGM: a hőségben figyelni kell a dolgozók megfelelő folyadékpótlására és a pihenőidők beiktatására
2025. Június 05. 07:56, csütörtök | Belföld
Kocsis Máté: nem szavaz nyár előtt az Országgyűlés az átláthatósági törvényről
Leveszik az átláthatósági törvényt a törvényalkotási bizottság csütörtöki napirendjéről, és nem szavaz róla az Országgyűlés nyár előtt - mondta Kocsis Máté, a Fidesz parlamenti frakcióvezetője az Indexnek.
2025. Június 05. 07:55, csütörtök | Belföld
Hőség - Másodfokú hőségriasztás lépett életbe
Életbe lépett csütörtökön 0 órakor az országos tisztifőorvos által az ország egész területére kiadott másodfokú hőségriasztás, amely vasárnap éjfélig tart.
2025. Június 05. 07:53, csütörtök | Belföld
Gulyás Gergely: nem kifelé tartunk a háborúból, hanem befelé
A háború egyelőre nem a béke irányába halad, sőt az elmúlt héten történtek csökkentik a valószínűségét a gyors békének - jelentette ki Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter a szerdai kormányülést követő Kormányin