Hírek
2016. Június 18. 07:00, szombat |
Helyi
Forrás: TMKI, fotó: kapos.hu
Ismét megalakult a Hőség Munkacsoport

Szekszárd Polgármesteri Hivatala a lakosság megóvása érdekében az esetleges rendkívüli helyzetek kezelésére – ideiglenes munkacsoportként – Hőség Operatív Munkacsoportot hozott létre.
Az elmúlt években a rendkívüli hőség és a magas UV sugárzás több alkalommal olyan helyzeteket teremtett, amikor Szekszárd MJV. Közigazgatási területén élő lakosságnak és gazdálkodó szervezeteknek megnehezítette (szinte elviselhetetlené tette) a napi életét, esetenként akadályozta a közúti közlekedést, a városi tömegközlekedést.
Szekszárd Polgármesteri Hivatala a lakosság megóvása érdekében az esetleges rendkívüli helyzetek kezelésére – ideiglenes munkacsoportként – Hőség Operatív Munkacsoportot hozott létre. A megbeszélésen az alpolgármester mellett a város jegyzője, műszaki osztályának vezetője, közbiztonsági referense, az ERÖV Zrt. képviselője, a népegészségügy, a mentőszolgálat, katasztrófavédelem és rendőrség is részt vett.
Az egyeztetést a munkacsport vezetője, dr. Haag Éva, Szekszárd alpolgármestere nyitotta meg. Czinczár Krisztián tű. alezredes, a Szekszárdi Katasztrófavédelmi Kirendeltség polgári védelmi felügyelője tájékoztatta a munkacsoportba delegált társszervek tagjait a katasztrófavédelem megelőzési célból végrehajtott és még elvégzendő feladatairól. A felügyelő felhívta a figyelmet a lakosság tájékoztatásának fontosságára. A klimatizált helyiségek listája az előző évekhez hasonlóan ezúttal is megtalálható lesz a katasztrófavédelem honlapján.
Dr. Haag Éva elmondta, hogy az idén, csakúgy, mint az elmúlt évek során, a Garay téren, a rendelőintézet előtt, valamint a Babits Mihály Kulturális Központ mellett lesznek kihelyezve a párakapuk. Ivókutakkal egyelőre a Garay és a Béla téren találkozhatnak a város lakói és az idelátogatók, de további három ivókút kihelyezéséről is gondoskodnak a közeljövőben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi
Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását
Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.
2025. Június 06. 15:48, péntek | PR
Rendelj BCAA-t az Absolute Live-tól és spórolj!
Most érdemes betankolni az Absolute Live Mega Amino Mix sportitalból! Az akcióban fél kiló BCAA port is kapsz ajándékba.
2025. Június 06. 07:30, péntek | Külföld
Donald Trump telefonbeszélgetést folytatott Hszi Csin-pinggel kereskedelmi kérdésekről
Telefonbeszélgetést folytatott Donald Trump amerikai elnök kínai hivatali partnerével, Hszi Csin-pinggel csütörtökön, szinte kizárólag kereskedelmi kérdések kerültek szóba
2025. Június 06. 07:28, péntek | Külföld
Ukrán vezérkar: az ukrán erők csapást mértek Oroszország brjanszki területére
Az ukrán erők precíziós rakétacsapást mértek csütörtökön az orosz rakétacsapatok egyik egységének gyülekezési körzetére az oroszországi brjanszki területen fekvő Klinci város közelében - közölte az ukrán vezérkar a Telegramon.