Városlista
2025. szeptember 5, péntek - Viktor, Lőrinc

Hírek

2016. Május 26. 07:43, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Illegális bevándorlás - a migráció intenzitása nem csökkent

Illegális bevándorlás - a migráció intenzitása nem csökkent

Az európai migrációs helyzet több tekintetben változott, de intenzitása nem csökkent - mondta a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója az M1 aktuális csatorna csütörtök esti műsorában.

Bakondi György kiemelte, a görögországi események, az idomeni tábor kiürítésének megkezdése sokakat arra ösztönzött, hogy - más görög táborok helyett - továbbinduljanak, és eljussanak Szerbiába, onnan pedig a magyar határra.

Emiatt az eddigi határőrizeti intézkedések mellett azon a néhány szakaszon is hamarosan befejeződik a kerítés építése, ahol korábban - a nehéz terepviszonyok miatt - csak gyorstelepítésű drótakadály volt - tette hozzá.

A belbiztonsági főtanácsadó megjegyezte, hogy az Európai Unió különböző fórumain továbbra is inkább a befogadással és az integrációval foglalkoznak. Bakondi György szerint viszont két fontos kérdés nem jelenik meg kellő súllyal: a külső határőrizet megerősítése, valamint a külső határokon megjelenő tömeges illegális migráció szűrése, ellenőrzése.

Emellett szintén kevés szó esik a repatriálásról, a különböző táborokban lévők esetleges hazajuttatásáról - hangsúlyozta a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 05. 07:59, péntek | Belföld

Szijjártó Péter elutasította lengyel kollégája, Radoslaw Sikorski újabb bírálatát

A magyar külügyminiszter szerint nem \"játszik más csapatban\"!

2025. Szeptember 04. 07:38, csütörtök | Belföld

A kínai győzelem napján vett részt Szijjártó Péter

Magyarország egy olyan ország, amely nem a világ blokkosodásában, hanem egy globális együttműködésben érdekelt - mondta a külügyminiszter.

2025. Szeptember 03. 07:18, szerda | Belföld

Panyi Miklós: több ezer ügyfél jelentkezett egy nap alatt a fix 3 százalékos hitelre

A fix 3 százalékos hitel iránti érdeklődés óriási, a bankoknál egy nap alatt több ezer ügyfél jelentkezett - közölte a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára kedden a Facebook-oldalán.