Városlista
2025. szeptember 6, szombat - Zakariás

Hírek

2018. Szeptember 12. 15:24, szerda | Belföld
Forrás: mti - fotó: MTI

Idén 600 milliót spóroltak a vonatokon utazók az új jegylehetőséggel

Idén 600 milliót spóroltak a vonatokon utazók az új jegylehetőséggel

Egyre népszerűbb az elektronikus vonatjegyvásárlás, idén eddig már csaknem 600 millió forintot spóroltak így az utasok – közölte a MÁV szerdán az MTI-vel.

A vasúttársaság közleménye szerint a tavaly decemberi menetrendváltáskor bevezetett 5, 10, 20 százalékos kedvezmények jelentős, 275 millió forintos többletet eredményeztek a MÁV-Start menetdíjbevételében. Emellett az utasoknak a januártól szeptember 2-áig vásárolt e-vasúti menetjegyekre nyújtott kedvezmények összértéke meghaladta az 580 millió forintot.

Az idén csaknem hatmillió jegyet vásároltak online (ideértve a Vonatinfó mobilapplikációs jegyvásárlási lehetőséget is), ebből 4,5 millió volt az e-vonatjegy. Az elektronikus vásárlás esetében 67, az e-vonatjegyeknél 101 százalékos a növekedés az előző év hasonló időszakához képest. A mobilalkalmazáson belüli jegyvásárlás június 20-ai bevezetése óta már csaknem 220 ezer e-vonatjegyet váltottak a Vonatinfón – írták.

Összességében az „önkiszolgáló csatornák” részesedése 14,5 százalékról 18,9 százalékra nőtt az utasszámot tekintve. Az árbevételben szintén jelentős, 5 százalékos az emelkedés - közölte a MÁV.

Címkék: elektronikus, jegy, vasút, vonat

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 05. 07:59, péntek | Belföld

Szijjártó Péter elutasította lengyel kollégája, Radoslaw Sikorski újabb bírálatát

A magyar külügyminiszter szerint nem \"játszik más csapatban\"!

2025. Szeptember 04. 07:38, csütörtök | Belföld

A kínai győzelem napján vett részt Szijjártó Péter

Magyarország egy olyan ország, amely nem a világ blokkosodásában, hanem egy globális együttműködésben érdekelt - mondta a külügyminiszter.

2025. Szeptember 03. 07:18, szerda | Belföld

Panyi Miklós: több ezer ügyfél jelentkezett egy nap alatt a fix 3 százalékos hitelre

A fix 3 százalékos hitel iránti érdeklődés óriási, a bankoknál egy nap alatt több ezer ügyfél jelentkezett - közölte a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára kedden a Facebook-oldalán.