Hírek
2022. Március 24. 13:01, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Háromszázmilliót csalt ki ügyfeleitől, elítélték
Különösen nagy kárt okozó, üzletszerűen, folytatólagosan elkövetett csalás miatt jogerősen nyolc év börtönbüntetésre ítélt a Pécsi Törvényszék egy férfit, aki 2008 és 2010 között 22 sértettől csaknem 300 milliót csalt ki.
A Pécsi Törvényszék az MTI-hez szerdán eljuttatott közleményében azt írta: a vádlott 2008 januárja és 2010 októbere között egyéni vállalkozóként, később az általa képviselt gazdasági társaságon keresztül közvetítői tevékenységet látott el egy biztosításközvetítéssel foglalkozó alkuszcég nevében.
A férfi kizárólag az alkuszcég által kínált biztosítási lehetőségeket ajánlhatta az ügyfeleknek, nem volt jogosultsága arra, hogy az ennek során megkötött biztosításokért az ügyfelektől pénzt vegyen át.
Ügyfelei bizalmát kihasználva a vádlott a sértetteket megtévesztette, célja a pénzük megszerzése volt, az átvett összegeket saját céljaira, illetve tartozásainak kiegyenlítésére fordította.
A férfi huszonkét sértettnek összesen több mint 290 millió forint kárt okozott.
A Mohácsi Járásbíróság tavaly novemberben a férfit - egyebek mellett - különösen nagy kárt okozó, üzletszerűen, folytatólagosan elkövetett csalás és többrendbeli hamis magánokirat felhasználása miatt nyolc év börtönre és több mint 200 millió forintos kártérítésre ítélte, továbbá vagyonelkobzást rendelt el.
A másodfokon eljáró Pécsi Törvényszék a járásbíróság ítéletet lényegében helybenhagyta, mindössze a vádlott cselekményeinek jogi minősítését változtatta meg és a vagyonelkobzás összegét pontosította 25,5 millió forintra.
Az ítélet jogerős.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 05. 11:00, vasárnap | Belföld
Évi 7 millió forinttal is többet kereshetnek a diplomások az érettségizettek átlagkeresetéhez képest
2026. Április 05. 09:18, vasárnap | Belföld
Erdő Péter: húsvét az egész életünket mássá teszi
Húsvét az egész életünket mássá teszi, segít, hogy boldogok legyünk. A mi feladatunk pedig az, hogy elmondjuk ezt a titkot a világnak - hangsúlyozta Erdő Péter húsvétkor.
2026. Április 04. 15:00, szombat | Belföld
Több mint harminc vasútállomás újul meg az országban
Az állomásfelújítási program részeként 14 vármegyében több, mint harminc állomás és vasúti megállóhely újul meg, mintegy 15 milliárd forint értékben, a MÁV-csoport és a Magyar Falu Program forrásaiból
2026. Április 04. 14:00, szombat | Belföld
Nézőpont: Fidesz-többség marad a következő országgyűlésben is
A kormányközeli kutatóintézet szerint marad a Fidesz többség.
