Hírek
2016. November 10. 07:34, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Harminckét embert menekítettek ki a tűzoltók egy Salgótarján
Harminckét embert menekítettek ki a tűzoltók egy salgótarjáni lakóépületből, amelynek egyik lakásában tűz keletkezett szerdán éjjel -
tette közzé az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) csütörtök hajnalban a honlapján.
A közlemény szerint több település tűzoltói együttes erővel fojtották el a lángokat a Pécskő utcai épület egyik negyedik emeleti lakásában. Az utómunkálatok során végzett vizsgálatok eredményeképpen az elektromos áramot és a vízellátást nem kapcsolják vissza a tűzzel érintett épületrészben. A lakók rövid időre visszatérhetnek otthonukba, hogy magukhoz vegyék irataikat és fontosabb értékeiket.
A kimenekítettek egy része a helyszínre rendelt melegedőbuszban tartózkodik, mások rokonokhoz és ismerősökhöz távoztak. A hatóságok most egyeztetik, hogy az otthonukat elhagyni kényszerülők közül hányan kérnek elhelyezést, és kik oldják ezt meg saját maguk.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 18. 08:08, vasárnap | Belföld
MÁV: akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron
Akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalára szombaton feltöltött videójában.
2026. Január 18. 08:05, vasárnap | Belföld
Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a TISZA gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője
A Tisza Párt elnöke szombaton bejelentette: Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a szervezet gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője.
2026. Január 18. 08:00, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: csak az maradhat ki a háborúból, aki megpróbál kimaradni
Biztosan tudjuk, hogy csak az maradhat ki a háborúból, aki megpróbál kimaradni - hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke szombaton Miskolcon, a Digitális Polgári Körök háborúellenes gyűlésén.
