Hírek
2023. Április 06. 06:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: NAV
Hamis mobilt kínált az utcai árus
A NAV munkatársai egy közelmúltban megjelent felső kategóriás mobiltelefon utánzatát foglalták le egy utcai árustól Mosonmagyaróvár környékén.
A kereskedelmi forgalomban csak február óta kapható telefon gyors hamisítása még a márkavédelmi képviselőket is meglepte.
A Győr-Moson-Sopron vármegyei pénzügyőrök egy illegális utcai árust ellenőriztek, aki zsebből kínált eladásra okostelefont és okosórát az arra járóknak. Az árus felszólításra átadta a mobiltelefont, valamint az okosórát.
A NAV-osok megállapították, hogy a termékek szemmel láthatóan hamisítványok, amit az árus is elismert. A telefon másfél hónapja érhető el világszerte, így még a gyártó márkavédelmi képviseletét ellátó szakemberek is meglepődtek, mikor a pénzügyőröktől megtudták, hogy a hamisítók már ezt a szériát is másolják. Ennek a típusnak az utánzataival ugyanis még nem találkoztak Magyarországon. A hamis készülékeket lefoglalták és iparjogvédelmi jogok megsértése miatt eljárást indítottak.
A hamisítványokkal – a jogtulajdonosoknak okozott jelentős kár mellett – a vevőket is megtéveszthetik. Az eddigi tapasztalok szerint a hamis készülékek minősége, tudása jelentősen gyengébb, mint az eredeti termékeké, annak ellenére, hogy külsőre szinte teljesen megegyeznek azokkal. Aki utcán, számla, nyugta és garancia nélkül vásárol ilyen készüléket, szinte biztosan a rossz minőségű hamisítványért fizet.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 27. 07:48, hétfő | Belföld
Orbán Viktort fogadja XIV. Leó pápa
Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes társaságában látogatást tesz a Vatikánvárosi Államban és Rómában, az Olasz Köztársaságban - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály
2025. Október 27. 07:46, hétfő | Belföld
Bakondi György szerint nő a migrációs nyomás
Nő a migrációs nyomás, tavaly ilyenkor az elfogott határsértők száma meghaladta a 9300-at, idén pedig 11 400 határsértőt fogtak el a hatóságok a magyar határon
2025. Október 27. 07:45, hétfő | Belföld
Folytatódik a változékony időjárás a héten is
2025. Október 26. 07:54, vasárnap | Belföld
Országjárásra indulnak a Digitális Polgári Körök
A Digitális Polgári Körökben már több mint 90 000-en vagyunk, közülük tízezrek csatlakoztak hozzánk a Békemeneten.
