Hírek
2012. Február 13. 13:49, hétfő |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Ha túl sokat eszünk, feledékenyebbek leszünk
Kutatók kapcsolatot fedeztek fel a túlzott kalória-bevitel és a feledékenység között.
Szerintük a túl sok ételtől kétszer akkora eséllyel alakulhat ki MCI, mint az alacsony kalóriatartalmú étrendtől. Az enyhe kognitív zavar (MCI) a demencia egyik korai jele lehet.
Brit Alzheimer kutatók korábban azt mondták: az egészséges életmód segíthet megakadályozni a demencia kialakulását. Az enyhe kognitív zavart akkor kezdték mélyebben tanulmányozni, amikor rájöttek: ez segíthet megjósolni kinél alakul ki a jövőben olyan elbutulás, mint az Alzheimer.
A Mayo Klinika kutatócsapata az USA-ban 1233 70 és 89 év közötti embernél figyelte meg az étkezés hatását. Senkinek nem volt demenciája, de 163-at enyhe kognitív zavarral diagnosztizáltak - írja a BBC.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 04. 14:00, csütörtök | Belföld
OECD: 1,6 százalékos lehet az idei magyar bővülés
Az OECD legfrissebb előrejelzésben 1,6 százalékos magyar gazdasági növekedéssel számol az idei évre a tavalyi 0,5 százalék után. A jelentés összeállítói a tavalyi 3,4 százalékot követően 2,8 százalék globális bővülést várnak.
2026. Június 04. 10:00, csütörtök | Belföld
Macron: új korszak kezdődött Magyarországon
A Magyar-kormány megválasztásával új korszak kezdődött Magyarországon és Európa számára is új korszak kezdődött Magyarországgal
2026. Június 04. 08:30, csütörtök | Belföld
Pulics Gergely: Én és a Kopóm!
Gyermekkori szerelemből életforma – Pulics Gergely sorai
2026. Június 04. 07:08, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: Ukrajna rendezi a kárpátaljai magyarok kisebbségi jogait
Ukrajna kötelezettséget vállal a Kárpátalján élő százezres magyar kisebbség oktatási, nyelvhasználati, kulturális és politikai jogainak teljes körű rendezésére - jelentette be a miniszterelnök szerdán este a Facebookon.
