Hírek
2018. Április 19. 18:04, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Folytatódik a meleg, napsütéses időjárás a hétvégén is
A következő napokban is folytatódik a napsütéses, meleg idő, több helyen 25 foknál is melegebb lehet a hétvégén. Többször megélénkül a légmozgás, vasárnap északon lehet csapadék
- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből, melyet csütörtökön juttattak el az MTI-nek.
Pénteken túlnyomóan napos idő várható, csapadék nélkül, de megélénkül, főként a keleti megyékben helyenként meg is erősödik szél. A minimumhőmérséklet általában 7-13 fok között alakul, de a szélvédett, fagyzugos helyeken pár fokkal hűvösebb is lehet. Napközben 19-25 fokig melegszik a levegő.
Szombaton is többfelé megélénkül a légmozgás, de emellett derült, száraz idő lesz. A leghidegebb órákban többnyire 5-11 fok lehet, de az Északi-középhegység völgyeiben és néhol az Alföldön 3-4 fokig is hűlhet a levegő. A nappali maximumok 21-26 fok között alakulnak.
Vasárnap is napos idő várható, de északkeleten, északon egy-egy zápor, zivatar is kialakulhat. Helyenként megélénkülhet a szél is. A legalacsonyabb hőmérséklet általában 6-11, a legmagasabb hőmérséklet 22-27 fok között valószínű - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 18. 13:00, szombat | Belföld
Bezárja diósgyőri gyárát a Nestlé
A szezonális édességek iránti kereslet visszaesése miatt az év végén befejezi a termékek előállítását a Nestlé diósgyőri üzemében - erősítette meg a Nestlé Hungária pénteken az MTI információit.
2026. Július 18. 12:00, szombat | Belföld
Az orosz energiaimport szankciójáról szóló amerikai tervekről is tárgyalt az Országgyűlés külügyi bizottságának elnöke Washingtonb
Az oroszországi energiaimport szankciójáról szóló amerikai kongresszusi törvényjavaslat is szóba került Hajdu Mártonnak, az Országgyűlés külügyi bizottsága elnökének washingtoni megbeszélésein.
2026. Július 18. 11:00, szombat | Belföld
Karácsony Gergely: Budapest történetének legnagyobb elektromosbusz-fejlesztését készítjük elő
Budapest történetének legnagyobb elektromosbusz-fejlesztését készítjük elő: legalább 250 új elektromos buszt szeretnénk forgalomba állítani, a hozzájuk szükséges töltőinfrastruktúrával együtt
