Hírek
2019. December 31. 15:02, kedd |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Folytatja újfajta ellenőrzési akcióját a fővárosi rendőrség
A fővárosi balesetek 90 százalékát sofőrök, a többit gyalogosok okozzák.
A balesetek kilencven százalékáért a járművezetők, tíz százalékáért pedig a gyalogosok a felelősek - mondta a Budapesti Rendőr-főkapitányság baleset-megelőzési és közlekedési osztályának vezetője kedd reggel az M1-en.
Szécsi Tibor szerint a műszaki hiba miatt bekövetkező szerencsétlenségek arány elenyésző, ezért ha mindenki betartaná a közlekedési szabályokat, a személyi sérülések és a halálesetek aránya jelentősen csökkenne a balesetekben.
Kitért arra is, hogy nemrégiben újfajta ellenőrzést vezetett be a rendőrség: civil autókból figyelték a forgalmat és büntették meg a szabálytalan járművezetőket. Az akció sikeres volt, ezért folytatni fogják, sőt már nemcsak a fővárosban, hanem az egész országban - közölte.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 02. 14:00, kedd | Belföld
Magyar Péter: módosítjuk az alaptörvényt a köztársasági elnök leváltása érdekében
2026. Június 02. 13:00, kedd | Belföld
Agrárközgazdasági Intézet: a tavaszi vetéssel az ország nagy részén végeztek május közepére
A tavaszi gabonafélék vetése az előirányzott terület 97,5 százalékán fejeződött be május 14-ig, kisebb arányban, mint egy éve.
2026. Június 02. 12:00, kedd | Belföld
Életveszélyes állapotban mentették ki a férfit az összeomlott épület romjai alól Székesfehérváron
Kimentették a férfit az összeomlott, bontás alatt lévő, négyemeletes ipari épület romjai alól Székesfehérváron, az állapota instabil, súlyos-életveszélyes -
2026. Június 02. 11:00, kedd | Belföld
Orbán Anita elsőként a holland külügyminisztert fogadta
Orbán Anita külügyminiszter a választás után elsőként holland partnerét, Tom Berendsent fogadta hivatalos látogatáson a Külügyminisztériumban hétfőn.
