Városlista
2025. július 20, vasárnap - Illés

Hírek

2020. Február 23. 17:08, vasárnap | Belföld
Forrás: mti/Illusztráció: pixabay

Főként lakásvásárláshoz használják fel a babaváró kölcsönt

Főként lakásvásárláshoz használják fel a babaváró kölcsönt

Elsősorban lakásvásárlásnál használják fel a családok a babaváró kölcsönt, ami a harmadik gyermek megszületése után teljesen támogatássá válik

- mondta Kutassy Jenő, a Nagycsaládosok Országos Egyesületének (NOE) elnökhelyettese az M1-en vasárnap.

Hozzátette, a legnagyobb kiadás a saját otthon megteremtése, a babaváró kölcsönt az igénylők általában összekapcsolják a családi otthonteremtési kedvezmény (csok) támogatásaival.

Kutassy Jenő kiemelte ugyanakkor, hogy a babaváró kölcsön szabad felhasználású, sok nagycsaládos veszi igénybe autóvásárlásnál is.

A NOE elnökhelyettese elmondta, hogy a nagycsaládosok támogatott autóvásárlási programja a vártnál is sikeresebb. Előzetesen a szakértők mintegy 10 ezer igénylésre számítottak két éven belül, de már most 20 ezer fölött van az igénylők száma, a nagy érdeklődés miatt vannak kisebb csúszások - jelezte.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 20. 10:10, vasárnap | Belföld

Az AKK engedélyezte a kínai devizakötvényt

Az ÁKK mandátumot adott ki egy kínai devizakötvény kibocsátás megszervezésére.

2025. Július 20. 10:09, vasárnap | Belföld

Hubai Imre: ezer vízügyi szakember dolgozik az aszály elleni küzdelemben

Országszerte ezer vízügyi szakember dolgozik az aszály elleni küzdelemben és azon, hogy segítsék a bajba jutott tógazdaságokat, halas- és horgásztavakat üzemeltető vállalkozásokat

2025. Július 20. 10:08, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 29. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2025. Július 19. 07:52, szombat | Belföld

Hőség - Vasárnaptól csütörtök éjfélig a másodfokú hőségriasztást rendeltek el

Hétvégétől ismét tartós kánikulára kell számítani, ezért vasárnaptól csütörtök éjfélig másodfokú hőségriasztást rendelt el az országos tisztifőorvos.