Hírek
2013. Április 03. 16:50, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Fischer Ádámmal kezdődik a bécsi opera szabadtéri közvetítéseinek sorozata

Az áprilisi tél sem akadályozza meg a Bécsi Állami Operát abban, hogy csütörtökön megtartsa első idei élő szabadtéri közvetítését - jelentette szerdán az APA osztrák hírügynökség. Az előadáson Fischer Ádám vezényel.
Az idei élő közvetítések sorát Wagner Parsifalja nyitja meg. Az előadást nemcsak a nézőtéren, hanem az operaház melletti Herbert von Karajan téren egy ötven négyzetméteres LED-videofalon is figyelemmel kísérhetik az operarajongók. A zenekart Fischer Ádám vezényli, ő ezúttal a beteg Franz Welser-Möstöt helyettesíti.
Az idei bécsi Parsifal-előadások eddig nem álltak különösen jó csillagzat alatt - emlékeztet a hírügynökség. Először Jonas Kaufmann német sztártenor mondott le három fellépést, a nagycsütörtöki premiert is beleértve, majd a karmester, Franz Welser-Möst lett rosszul előadás közben, végül a Kaufmann helyett beugró Christian Elsner az egyik előadás végén elesett, és megsérült a karja.
A csütörtöki lesz az utolsó Parsifal-előadás ebben az évadban. A címszerepben ezúttal Jonas Kaufmannt köszöntheti a bécsi közönség.
Szeptemberig összesen 62 balett- és operaelőadást közvetítenek élőben a Karajan-téren.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 27. 09:09, vasárnap | Belföld
MÁV: felsővezeték-szakadás miatt hosszabb a menetidő a győri fővonalon
Letörött a Budapestről Bécsbe tartó Semmelweis EC mozdonyának áramszedője, a vonat utasait a katasztrófavédelem segítségével szállítják át másik vonatra.
2025. Július 27. 09:08, vasárnap | Belföld
Vihar - Heves zivatarok is lehetnek ma az országban
2025. Július 26. 10:01, szombat | Belföld
A Meta beszünteti a politikai hirdetéseket az EU-ban az uniós szabályozás miatt
A többek között a Facebook és az Instagram platformokat üzemeltető META, pénteken bejelentette, hogy októbertől beszünteti a politikai, választási és társadalmi témájú hirdetéseket az Európai Unióban.
2025. Július 26. 09:58, szombat | Belföld
Visit Hungary: már több mint 10 millió turista érkezett az országba
Idén július 23-án lépte túl a vendégek száma a 10 milliót, már most Magyarország népességét meghaladó vendégforgalmat bonyolított a turisztikai szektor - közölte a Visit Hungary az MTI-vel pénteken.