Hírek
2013. Április 18. 10:36, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Filmet nézhetnek a betegek, miközben műtik őket
Filmet nézhetnek a betegek egy brit kórházban, miközben műtik őket. A Dirty Dancing a sláger.
A peterboroughi városi kórház szolgál ezzel a szórakoztatással. A betegek a filmen kívül kapnak helyi érzéstelenítést is, pattogatott kukoricát viszont nem. Hogy mit néznek, maguk választhatják ki a kórház filmtárából. A jelenlegi állás szerint a Piszkos tánc - Dirty Dancing - című amerikai film áll a népszerűségi toplista élén, jóllehet a közönség döntően idősekből áll. A műtő nem harsog a filmtől, a beteg fejhallgatón át kapja a hangot, így a személyzetet nem zavarja a mozizás.
"A filmek segítenek a betegeknek az ellazulásban, és végeredményként gyorsabb a gyógyulás" - mondta a kórház szóvivője.
A módszert elsősorban olyan idős betegeknél alkalmazzák, akiknek az altatása kockázatosabb az átlagosnál. A Dirty Dancing mellett azért népszerű a korosztályhoz passzolóbb A muzsika hangja (The Sound of Music) című zenés film is - adta hírül a BBC.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 04. 14:00, csütörtök | Belföld
OECD: 1,6 százalékos lehet az idei magyar bővülés
Az OECD legfrissebb előrejelzésben 1,6 százalékos magyar gazdasági növekedéssel számol az idei évre a tavalyi 0,5 százalék után. A jelentés összeállítói a tavalyi 3,4 százalékot követően 2,8 százalék globális bővülést várnak.
2026. Június 04. 10:00, csütörtök | Belföld
Macron: új korszak kezdődött Magyarországon
A Magyar-kormány megválasztásával új korszak kezdődött Magyarországon és Európa számára is új korszak kezdődött Magyarországgal
2026. Június 04. 08:30, csütörtök | Belföld
Pulics Gergely: Én és a Kopóm!
Gyermekkori szerelemből életforma – Pulics Gergely sorai
2026. Június 04. 07:08, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: Ukrajna rendezi a kárpátaljai magyarok kisebbségi jogait
Ukrajna kötelezettséget vállal a Kárpátalján élő százezres magyar kisebbség oktatási, nyelvhasználati, kulturális és politikai jogainak teljes körű rendezésére - jelentette be a miniszterelnök szerdán este a Facebookon.
