Hírek
2015. Május 05. 08:18, kedd |
Belföld
Forrás: MTI/fotó: illusztráció
Fegyveres rablásra készült egy férfi Miskolcon

Fegyveres rablásra készült egy férfi Miskolcon, tette elkövetése előtt elfogták - közölte a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóügyelete kedden az MTI-vel.
A közlemény szerint a rendőrök hétfőn Miskolcon, a Gömöri felüljáró alatti parkoló területén egy kapucnis fiatalemberre lettek figyelmesek, akit igazoltattak, a ruházatát átvizsgálták, melynek során az övbe tűzve egy pisztolyt vettek észre.
A külön engedély nélkül tartható sportpisztolyra (airsoftpisztolyra) vonatkozó kérdésekre ellentmondásos válaszokat adott a férfi. Az igazoltatott ujjain ragasztószalag volt, nadrágja zsebéből pedig ajtók kinyitására alkalmas úgynevezett "zárfésűk" kerültek elő.
A 18 éves tokaji lakos kihallgatásakor elismerte, hogy a nála lévő sportfegyverrel egy kisboltot akart kirabolni. Az ujjaira tekert ragasztócsíkokkal az ujjlenyomatainak hátrahagyását akarta megakadályozni, míg a melegítő alatt viselt farmernadrággal a rablás utáni menekülését kívánta elősegíteni.
A férfi ellen rablás előkészülete megalapozott gyanúja miatt indítottak nyomozást.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 21. 07:57, hétfő | Belföld
AM: jelenleg is tart az aratás, figyeljünk az utakon!
Még tart az aratási időszak, ezért országszerte a nagy mezőgazdasági munkagépek megemelkedett forgalmára kell számítani az utakon, ez pedig fokozott figyelmet és türelmet igényel minden járművezetőtől
2025. Július 21. 07:56, hétfő | Belföld
Kövér László: Magyarország a józan ész politikájának képviselője
Magyarország a józan ész politikájának leghatározottabb képviselője napjaink Európájában
2025. Július 21. 07:54, hétfő | Belföld
A hét elején még napos, meleg, majd a hétvégén felhős idő és lehűlés várható
A hét elején még napos, meleg, majd a hétvégén felhős idő és lehűlés várható, zápor, zivatar a hétvégéhez közeledve egyre gyakrabban alakulhat ki
2025. Július 20. 10:10, vasárnap | Belföld
Az AKK engedélyezte a kínai devizakötvényt
Az ÁKK mandátumot adott ki egy kínai devizakötvény kibocsátás megszervezésére.