Hírek
2024. Április 23. 06:54, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Faültetési napot hirdet a 10 millió Fa civil szervezet
Április 22-e, a Föld napja alkalmából Nemzeti Faültetési Napot hirdet a 10 millió Fa civil szervezet országos közössége.
Az akciót minden évben március első szombatján tartanák meg azzal a céllal, hogy a közösségi összefogással a lehető legtöbb fát ültessék el.
A civil szervezet közleménye szerint a klímaválság, az ökológiai és biodiverzitás krízis a Föld, így Magyarország minden lakóját érinti. A problémákra helyben kell megoldást találni, ezért a 10 millió Fa országos közössége akciót hirdet, amelynek célja, hogy Magyarország legyen Európa legzöldebb országa.
"Az emberi élőhely fenntartásának ügye mindannyiunk ügye. Egyszer egy évben, jól előkészítve, csupán pár óra igénybevételével, együtt, hatalmas eredményt érhetünk el. Egyszeriben nagyságrendi léptékben tudjuk megnövelni Magyarország erdőborítottságát, fák dominálta zöld területét. Sokat tudunk visszapótolni abból, amit elődeink és mi magunk, az ipari forradalom kezdete óta leírtottunk Magyarország felületéről" - írták.
A közlemény szerint első alkalommal 2025. máricus 1-jén rendezik meg az országos akciót, amelyhez egyénileg is lehet csatlakozni, illetve bármely magyarországi szervezet és szerveződés, intézmény és vállalat is részt vehet.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 05. 07:19, péntek | Belföld
Visszatér a napos idő a nyár első hétvégéjén
2026. Június 05. 07:17, péntek | Belföld
Több politikus letartóztatását is elrendelte a bíróság az óbudai korrupciós ügyben
2026. Június 05. 07:07, péntek | Belföld
Magyar Péter: Nem tudunk teljesen leszakadni az orosz energiáról
2026. Június 04. 18:00, csütörtök | Belföld
NAK: nem szabad az utolsó pillanatra hagyni az egységes kérelmek benyújtását
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) arra kéri a gazdálkodókat, hogy ne hagyják az utolsó pillanatra az egységes kérelmek benyújtását - közölte a NAK szerdán az MTI-vel.
