Városlista
2025. április 17, csütörtök - Rudolf

Hírek

2015. November 30. 08:49, hétfő | Belföld
Forrás: MTI

EU-török csúcs - a magyar álláspont európai szinten is győzedelmeskedett

EU-török csúcs - a magyar álláspont európai szinten is győzedelmeskedett

A magyar álláspont európai szinten is győzedelmeskedett - értékelte a Migrációkutató Intézet főigazgatója az európai uniós és a török vezetők brüsszeli rendkívüli csúcstalálkozójának eredményét.

Orbán Balázs az M1 aktuális csatorna hétfői műsorában elmondta: "sikerült közös nevezőre jutni", a zárónyilatkozatból jól látszik, hogy a mostani, kontrollálatlan bevándorlás nem jó az unió egyik tagállamának sem.

"Ebben tulajdonképpen a magyarok által elkezdett álláspont európai szinten is győzedelmeskedett" - fogalmazott.

Hozzátéve: jelenleg arról folyik a vita, hogy hogyan lehet elérni az Európába érkező migránsok számának csökkentését.

Orbán Balázs szólt arról is: az, hogy kilenc uniós tagállam Törökországból átvenne menedékkérőket, arra utal, hogy ők szeretnék a "nyitott kapuk politikáját megtartani".

Az uniós és a török vezetők brüsszeli rendkívüli csúcstalálkozó keretében zárónyilatkozatban fogadták el vasárnap azt a közös akciótervet, amely a remények szerint kulcs lehet a menekültválság megoldásához és felgyorsíthatja Törökország uniós csatlakozását is.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 17. 07:40, csütörtök | Belföld

Mávinform: húsvétkor többletkapacitással működik a MÁV-csoport

A húsvéti ünnepek alatt jármű többletkapacitással működnek a MÁV-csoport szolgáltatásai mindenhol ahol szükséges - tájékoztatta a Mávinform szerdán az MTI-t.

2025. Április 17. 07:36, csütörtök | Belföld

Magyarországon vizsgálódik a LIBE küldöttség

Az uniós értékek helyzetével kapcsolatos témákat vizsgált az Európai Parlament Állampolgári Jogi, Bel- és Igazságügyi Bizottsága (LIBE) öttagú küldöttsége három napon át Budapesten.

2025. Április 16. 07:32, szerda | Belföld

Átadták az M44-es gyorsforgalmi út M5-ös autópálya és Szentkirály közötti szakaszát

Átadták az M44-es gyorsforgalmi útnak az M5-ös autópályát és Szentkirályt összekötő több mint 30 kilométer hosszú új szakaszát, amelynek köszönhetően Kecskeméttől immár Békéscsabáig kétszer kétsávon közlekedhetnek az autósok