Városlista
2026. március 6, péntek - Leonóra

Hírek

2016. Június 13. 07:47, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Érettségi - megkezdődnek a középszintű szóbeli vizsgák

Érettségi - megkezdődnek a középszintű szóbeli vizsgák

Ma kezdődnek és június 24-ig tartanak a középszintű szóbeli érettségik.

Az Oktatási Hivatal korábbi tájékoztatása szerint a középszintű érettségik szóbeli vizsgáit a vizsgabizottságot működtető intézmények - középiskolák és kormányhivatalok - által meghatározott napokon bonyolítják le.

A szóbeli vizsgák az érettségi vizsgabizottságok előtt zajlanak. Ebben az időszakban 1.161 érettségiztető telephelyen, 3.241 vizsgabizottság előtt több mint 284 ezer középszintű szóbeli vizsgát tartanak.

Az érettségiző, a kiskorú vizsgázó szülője a vizsgabizottság döntése ellen az eredményhirdető értekezletet követő öt napon belül - kizárólag jogszabálysértésre való hivatkozással - nyújthat be fellebbezést az iskolán keresztül a területileg illetékes kormányhivatalnak címezve.

Címkék: érettségi, vizsga

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 06. 07:06, péntek | Belföld

Szijjártó Péter: minden határon túlmegy, hogy Volodimir Zelenszkij halálosan megfenyegette Orbán Viktort

Minden határon túlmegy, hogy Volodimir Zelenszkij ukrán elnök gyakorlatilag halálosan megfenyegette Orbán Viktor kormányfőt, Magyarországot azonban nem lehet zsarolni, akárhogyan is fenyegetőznek

2026. Március 06. 07:01, péntek | Belföld

Magyar Péter: sem Ukrajna, sem Oroszország nem zsarolhatja a szuverén EU- és NATO-tag Magyarországot

Sem Ukrajna, sem Oroszország nem zsarolhatja a szuverén EU- és NATO-tag Magyarországot - közölte Magyar Péter a Tisza Párt elnöke csütörtökön az MTI-vel.

2026. Március 05. 14:56, csütörtök | Belföld

Leslie Mandoki ismét jelentős sporttörténeti zenei projekt élére állt.

A nemzetközileg elismert zeneszerző, producer és előadó, Leslie Mandoki ismét jelentős sporttörténeti zenei projekt élére állt

2026. Március 05. 11:00, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter: Nem emelnek árat az oroszok

Magyarország garanciát kapott arra, hogy Oroszország a nemzetközi energiaválság ellenére változatlan áron szállítja le a hazánk ellátásához szükséges földgázt és kőolajat