Hírek
2022. Június 25. 16:01, szombat |
Belföld
Forrás: mti/fotók: MTI/Máthé Zoltán
Elkezdődött a Magyar Tavak Fesztiválja
Gálakoncerttel kezdődött meg a Magyar Tavak Fesztiválja péntek este Kápolnásnyéken a Csajághy Laura Szabadtéri Színpadon.
A koncert előtt Latorcai Csaba parlamenti államtitkár azt mondta: kormány elkötelezett azért, hogy egyre több olyan fesztivált rendezzenek Magyarországon és a Kárpát-medencében, amelyek európai mércével mérve is színvonalasak, ugyanakkor hűen tükrözik mindazt, ami magyar.
A nyár a fesztiválok ideje, és az elmúlt években számos magyarországi magas színvonalú kulturális zenei eseménysorozat vált híressé, keresetté nem csak az országban, hanem szerte a világban - fogalmazott.
Arról is beszámolt: a Magyar Tavak Fesztiválját - amelynek mottója tekerj, fuss és csónakázz a magyar kultúráért - a kormány 60 millió forinttal támogatja.
A Magyar Tavak Fesztiválja rendezvénysorozat eseményeit idén már három helyszínen: a Balatonnál, a Velencei-tónál és a Tisza-tónál tartják. A Velencei-tónál pénteken és szombaton várják a kultúrát, a sportot és a természet szépségeit ötvöző fesztivál programjai a közönséget.
A péntek esti gálakoncerten Miklósa Erika, a Szolnoki Szimfonikusok, Iván Szandra, Horányi Juli, Csiszár István, Rab Gyula, Pataki Bence és a Ruby Harlem zenekar lépett színpadra.

Szombat reggel a kápolnásnyéki Halász-kastélytól indul a Tour d'Opera elnevezésű egész napos biciklitúra a Velencei-tó körül, amelynek állomásai a sukorói református templomnál, a pákozdi katonai emlékparkban és a Duna-Ipoly Nemzeti Park kutatóházánál, a dinnyési templomkertben és az agárdi zenepavilonnál lesznek, a résztvevők délután öt órára érnek Velencére.
A gálakoncert előtt L. Simon László, a Magyar Nemzeti Múzeum főigazgatója köszöntőjében elmondta: több mint százhúszan regisztráltak a kerékpáros túrára.
A Magyar Tavak Fesztiválja július 29-31. közt a Tisza-tónál, augusztus 26-án pedig a Balatonnál folytatódik.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 18. 13:00, szombat | Belföld
Bezárja diósgyőri gyárát a Nestlé
A szezonális édességek iránti kereslet visszaesése miatt az év végén befejezi a termékek előállítását a Nestlé diósgyőri üzemében - erősítette meg a Nestlé Hungária pénteken az MTI információit.
2026. Július 18. 12:00, szombat | Belföld
Az orosz energiaimport szankciójáról szóló amerikai tervekről is tárgyalt az Országgyűlés külügyi bizottságának elnöke Washingtonb
Az oroszországi energiaimport szankciójáról szóló amerikai kongresszusi törvényjavaslat is szóba került Hajdu Mártonnak, az Országgyűlés külügyi bizottsága elnökének washingtoni megbeszélésein.
2026. Július 18. 11:00, szombat | Belföld
Karácsony Gergely: Budapest történetének legnagyobb elektromosbusz-fejlesztését készítjük elő
Budapest történetének legnagyobb elektromosbusz-fejlesztését készítjük elő: legalább 250 új elektromos buszt szeretnénk forgalomba állítani, a hozzájuk szükséges töltőinfrastruktúrával együtt
