Városlista
2025. október 21, kedd - Orsolya

Hírek

2012. Április 06. 14:07, péntek | Belföld
Forrás: mno.hu / MTI

Elhunyt a Porsche tervezője

Elhunyt a Porsche tervezője

Elhunyt csütörtökön, 76 éves korában Ferdinand Alexander Porsche, a Porsche 911 típusú sportkocsi tervezője – közölte a német autógyár.

Ferdinand Alexander Porsche a cégalapító Ferdinand Porsche unokája volt, a vállalatnál 1958-tól dolgozott. Leghíresebb munkája, a 911-es kupé modell első szériája 1963-ban jelent meg. 1962-től 1972-ig a formatervező osztályt vezette. Ezt követően nem vett részt a sportautógyártó társaság napi működésének irányításában, de a felügyelőbizottságban egészen 2005-ig dolgozott.

1972-ben megalapította saját vállalkozását, a Porsche Design Studio nevű formatervező irodát, amely egyebek között férfi divatkiegészítők – például karórák, öngyújtók – tervezésére szakosodott. A cég 2003-ban beolvadt a Porsche csoportba.

A 911-es modell hamar az ipari formatervezés klasszikusává érett, a világhírű New York-i kortárs művészeti múzeum (MoMA) például már az első szériából beválogatott egy példányt az állandó kiállításába.

MTI / mno

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 21. 07:24, kedd | Belföld

Mávinform: ismét korlátozás nélkül közlekedhetnek a vonatok a Keleti pályaudvaron

Elhárították a hibát, ismét korlátozás nélkül közlekedhetnek a Keleti pályaudvarra érkező és az onnan induló vonatok - közölte a Mávinform a honlapján hétfőn kora este.

2025. Október 21. 07:23, kedd | Belföld

Orbán Viktor Szerbia elnökével tárgyalt

Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn hivatalában fogadta Aleksandar Vučićot, a Szerb Köztársaság elnökét - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.

2025. Október 21. 07:22, kedd | Belföld

Hozzájárulhat a veszélyhelyzet meghosszabbításához a parlament

Hozzájárulhat a veszélyhelyzet jövő májusig történő meghosszabbításához kedden az Országgyűlés, amely elfogadhatja a politikai erőszak terjedése elleni fellépésről szóló országgyűlési határozati javaslatot is.

2025. Október 21. 07:22, kedd | Belföld

Szijjártó Péter: a nagy biztonsági kihívások megoldásában nem osztottak lapot az EU-nak

A világ előtt álló jelenlegi nagy biztonsági kihívások megoldásában nem osztottak lapot az Európai Uniónak, így jár az, aki háborúpárti álláspontot képvisel, aki szítja a feszültséget