Városlista
2026. április 27, hétfő - Zita

Hírek

2013. Január 24. 05:00, csütörtök | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Egyre több magyar tejet vásárolunk

Egyre több magyar tejet vásárolunk

Jelentős mértékben megugrott a hazai dobozos tej értékesítése, köszönhetően a kereskedelmi láncok és a Vidékfejlesztési Minisztérium megállapodásának – derül ki az Agrárgazdasági Kutatóintézet jelentéséből, amelyről a Magyar Nemzet számol be. A nagy áruházláncok a tárca nyomására intézkedtek az importtejet és a trappista sajtot népszerűsítő kampányaik leállításáról, és megszüntették a diszkriminatív árazást is.

Éves összehasonlításban ötven százalékkal nőtt tavaly a hazai másfél százalékos zsírtartalmú dobozos tej értékesítése. A kereskedők a 2,8 százalékos zsírtartalmú magyar dobozos tartós tejből is 24 százalékkal többet adtak el – derült ki az Agrárgazdasági Kutatóintézet tejpiaci felméréséből.Az intézmény magyarázata szerint a jelentős javulás oka, hogy az üzletláncok – az Auchan, a CBA, a Coop, a Lidl, a Spar és a Tesco – a Vidékfejlesztési Minisztériummal folytatott tárgyalások nyomán intézkedtek az importtejet és a trappista sajtot népszerűsítő kampányaik leállításáról, valamint közreműködtek a nagyobb mennyiségű hazai termékek értékesítésében.

Címkék: gazdaság

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 27. 11:00, hétfő | Belföld

Az eddiginél korábban lép életbe a MÁV csoport előszezoni menetrendje

A MÁV-csoport előszezoni menetrendje az idén minden eddiginél korábban, már május 1-jétől életbe lép - közölte a közlekedési vállalat vasárnap az MTI-vel.

2026. Április 27. 10:00, hétfő | Belföld

Jogszabály-módosítást kezdeményez az Országgyűlésnél a győri önkormányzat több káros anyag határértékének előírásában

Felterjesztési jogával élve jogszabály-módosításra sarkallja az Országgyűlést több ipari eredetű, egészségre káros anyag levegőterheltségi és felszín alatti vízi határértékének előírásában a győri közgyűlés

2026. Április 27. 09:00, hétfő | Belföld

Kapitány István: Magyarország gazdaságát a Tisza-kormány tudásra, kreativitásra, versenyképes ötletekre építi

Magyarország gazdaságát a Tisza-kormány tudásra, kreativitásra, az életképes és versenyképes ötletekre építi, mert ebben rejlik a hosszú távú és fenntartható siker titka