Városlista
2026. július 19, vasárnap - Emília

Hírek

2011. Augusztus 30. 14:25, kedd | Belföld
Forrás: HírTV

Egyre inkább növekednek az adósságok

Egyre inkább növekednek az adósságok

Egyre többel tartoznak az áram- és gázszolgáltatóknak az önkormányzatok is - a Magyar Nemzetnek az E.ON szóvivője elmondta: áprilisban volt a legmagasabb a helyhatóságok adóssága, ami elérte a másfél milliárd forintot.

Az állami normatívák átutalásával júniusban némileg csökkent ez az összeg, azonban a következő hónapban újra növekedésnek indult. A Tigáz több mint 820 millió forint lejárt tartozásról számolt be, de az adósságok növekedését tapasztalta az ELMŰ-ÉMÁSZ is. Az EDF Démász szerint idén már olyan önkormányzatok is késve fizettek, amelyek korábban határidőre teljesítették kötelezettségeiket. (rá)

Magyar Nemzet, hírTV

Címkék: adósság

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 19. 15:00, vasárnap | Belföld

Pósfai Gábor: a mielőbbi bérrendezés a legfontosabb feladat a belügyi ágazatban

A mielőbbi bérrendezést nevezte a belügyi ágazatban a legfontosabb feladatnak Pósfai Gábor belügyminiszter szombati Facebook-bejegyzésében.

2026. Július 19. 14:00, vasárnap | Belföld

A Tisza Párt szerint pártpolitikai kötődés nélküli államfőre lenne szükség

A Tisza Párt szerint pártpolitikai kötődés nélküli köztársasági elnökre lenne szükség.

2026. Július 19. 08:34, vasárnap | Belföld

Sulyok Tamás aláírja a 17. alaptörvény-módosítást

Sulyok Tamás köztársasági elnök aláírja az alaptörvény tizenhetedik módosítását. A módosítás hatálybalépését követő napon a hivatalban lévő köztársasági elnök megbízatása megszűnik.