Hírek
2016. Július 31. 06:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Egy utasszállító repülőgép miatt riasztották a Magyar Honvédség Gripenjeit
Riasztották a Honvédség készültségi szolgálatában lévő Gripenjeit szombaton délután, amikor egy Zürichből Hongkongba tartó utasszállító repülőgép nem létesített kapcsolatot a magyar polgári légiforgalmi irányítással.
A Honvédelmi Minisztérium szombaton az MTI érdeklődésére közölte: a Boeing 777-es típusú gép Ausztria felől fél háromkor lépett be az ország légterébe, a leadott útvonaltervtől ugyan nem tért el, de sem az osztrák, sem a magyar légiforgalmi irányítással nem vette fel a kapcsolatot.
A riasztott Gripenek a hangsebességet átlépve érték el a gépet, emiatt Kecskemét-Makó-Szeged térségében hangrobbanást lehetett hallani. A gépet a honvédség vadászgépei azonosították, majd az országhatár elhagyása után átadták a román irányításnak.
A Flightradar adatai szerint a Cathay Pacific utasszállító repülőgépének pilótái mulasztották el felvenni a rádiókapcsolatot a HungaroControl irányítóival. A járatot teljesítő gép 31 ezer láb magasan repült.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 15. 15:00, szerda | Belföld
Uniós szóvivő: a helyreállítási alap forrásainak lehívásához Magyarországnak teljesítenie kell a szupermérföldköveket
Ahhoz, hogy Magyarország hozzáférjen az Európai Unió helyreállítási és ellenállóképességi alapjának (RRF) forrásaihoz, teljesítenie kell az úgynevezett szupermérföldköveket
2026. Április 15. 13:00, szerda | Belföld
Török Zoltán: a piac várakozásai szerint kiszámíthatóbb lesz a gazdaságpolitika
2026. Április 15. 11:17, szerda | Belföld
Az államfő Magyar Pétert fogja javasolni a miniszterelnöki tisztségre
2026. Április 15. 07:21, szerda | Belföld
Magyar Péter az uniós források feloldásáról egyeztetett telefonon az Európai Bizottság elnökével
Újabb fontos telefonbeszélgetést folytatott Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, aki erről a Facebook-oldalán számolt be kedden.
