Városlista
2026. március 5, csütörtök - Adorján

Hírek

2024. Április 24. 14:28, szerda | Belföld
Forrás: MTI

Egy budapesti iskolában is gyanús szagokat éreztek, nyomoz a rendőrség

Egy budapesti iskolában is gyanús szagokat éreztek, nyomoz a rendőrség

Ismeretlen tettes ellen indított nyomozást a rendőrség a XXIII. kerületi Török Flóris Általános Iskolában szerda reggel történt tömeges rosszullétek miatt, amelyek előtt szúrós szag terjengett az épületben

- közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) az MTI megkeresésére szerdán.

A BRFK kommunikációs osztályán elmondták, hogy az intézményben történtek miatt a BRFK XX. és XXIII. kerületi rendőrkapitánysága foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés gyanújával ismeretlen tettes ellen indított nyomozást.

Hozzátették: a katasztrófavédelem szakembereinek bevonásával folytatott eljárás célja, hogy tisztázzák, pontosan mi történt, mi okozta a szúrós szagot, illetve történt-e bárki részéről mulasztás.

A katasztrófavédelem korábbi közlése szerint szerda reggel ki kellett üríteni a Dinnyehegyi közi általános iskolát, mert szúrós gázszagot éreztek az ott tartózkodók, amitől többen rosszullétre panaszkodtak. A mentők 31 gyermeket szállítottak vizsgálatra a Heim Pál gyermekkórházba.

Címkék: gyanús szag, iskola

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 05. 08:00, csütörtök | Belföld

Kapitány István: a magyar középvállalatokat, start-upokat fogjuk támogatni

A Tisza Párt az összeszerelő üzemek helyett a magyar középvállalatok és a start-upok támogatását helyezi a középpontba - mondta a párt gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője szerdán Kistarcsán.

2026. Március 05. 06:54, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter két ukrajnai magyar hadifogollyal tért haza Putyintól

A miniszter szerint nem kért cserébe semmit az orosz elnök.

2026. Március 04. 16:00, szerda | Belföld

A Mol szerint a Janaf magadabb tranzitdíjon szállít olajat

100 kilométerenként ugyan drágább a tranzitdíj, ám az Adria vezeték nagyságrendekkel rövidebb, mint a Barátság.

2026. Március 04. 12:00, szerda | Belföld

Orbán Viktor telefonon tárgyalt Vlagyimir Putyin orosz elnökkel

Orbán Viktor telefonon tárgyalt Vlagyimir Putyin orosz elnökkel - közölte a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály az MTI-vel kedden.