Hírek
2017. Július 20. 10:02, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Eddig majd félmilliárdnyi a kárigény a csődbe ment utazási iroda ügyében
A Green Holidays csődje miatt elmaradt utakkal kapcsolatban bejelentett kárigények összege 480 321 376 forint, a rögzített kárbejelentések száma 1793, amelyben 3256 utas érintett - közölte az Uniqa Biztosító Zrt.
Mint írták, a honlapon közzétett infografikán az ügyfelek folyamatosan nyomon követhetik a vagyoni biztosíték terhére rendelkezésre álló 500 millió forintos keretösszeg felhasználásának alakulását. Az összeg jelenleg elbírálás alatt van.
A megszakított utak kárigénye 83 403 754 forint, amiből az utasok elszállásolására 26 253 000 forintot, a hazaszállítására 57 150 754 forintot költöttek.
Két héttel ezelőtt Gilyén Ágnes, a Magyar Biztosítók Szövetségének (Mabisz) szóvivője azt közölte: mintegy kétezer kárigény érkezett a Green Holidays pórul járt utasaitól a biztosítóhoz, de még nem lehet tudni, mekkora az összes kárigény, illetve a vagyoni biztosíték elég lesz-e a kártalanításra. A kárigényeket július 31-éig lehet bejelenteni, az Uniqa Biztosítónál a kárügyek feldolgozása folyamatos.
A Green Holidays Kft. július másodikán vasárnap kora este jelentett fizetésképtelenséget. A rendőrségen csalás bűntett elkövetése miatt ismeretlen tettes ellen nyomozás indult a Green Holidays csődje ügyében. A Magyar Utazási Irodák Szövetsége (MUISZ) arról tájékoztatott, a Green Holidays utazásszervezési engedélyének megszerzése előtt egy utazásközvetítő cég az utazási csomag részeit jogellenesen, elemekre bontva értékesítette. Az utasok két különböző céggel szerződtek, ami alkalmas a fogyasztók megtévesztésére. Információik szerint számos szerződésben nem szerepelt a Green Holidays neve sem. A fővárosi kormányhivatal fogyasztóvédelmi hatósága jelenleg vizsgálatot folytat az indulhatunk.hu oldalt üzemeltető SzállásOutlet Kft.-vel szemben, miután a MUISZ korábban bejelentést tett az oldal szolgáltatásainak értékesítésével kapcsolatban.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 04. 14:00, csütörtök | Belföld
OECD: 1,6 százalékos lehet az idei magyar bővülés
Az OECD legfrissebb előrejelzésben 1,6 százalékos magyar gazdasági növekedéssel számol az idei évre a tavalyi 0,5 százalék után. A jelentés összeállítói a tavalyi 3,4 százalékot követően 2,8 százalék globális bővülést várnak.
2026. Június 04. 10:00, csütörtök | Belföld
Macron: új korszak kezdődött Magyarországon
A Magyar-kormány megválasztásával új korszak kezdődött Magyarországon és Európa számára is új korszak kezdődött Magyarországgal
2026. Június 04. 08:30, csütörtök | Belföld
Pulics Gergely: Én és a Kopóm!
Gyermekkori szerelemből életforma – Pulics Gergely sorai
2026. Június 04. 07:08, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: Ukrajna rendezi a kárpátaljai magyarok kisebbségi jogait
Ukrajna kötelezettséget vállal a Kárpátalján élő százezres magyar kisebbség oktatási, nyelvhasználati, kulturális és politikai jogainak teljes körű rendezésére - jelentette be a miniszterelnök szerdán este a Facebookon.
