Városlista
2026. január 20, kedd - Sebestyén

Hírek

2012. Február 09. 07:32, csütörtök | Belföld
Forrás: STOP/Kék-Ezüst

"Csak" Amerikában sztár - itthon alig ismerik

Zita Foster neve ismeretlenül hangozhat a hazai zenekedvelő közönség számára, pedig Amerikában közkedvelt és keresett jazzénekesnő.

És hogy miért fontos ez? Mert Zita egy ízig-vérig magyar lány, aki a tengerentúlra ment szerencsét próbálni. És hogy ez sikerült is, mi sem mutatja jobban, hogy Amerikában igazi jazzcsillagnak számít.

Zita karrierje egy igazi tündérmesébe illő történet, ahol a szegény lány elindul szerencsét próbálni a nagyvilágba. A tehetsége végig a segítségére volt, mert bár meg kellett küzdenie a sikerért, mára közkedvelt és méltán elismert jazzénekes Amerikában.

- 10 éve élek Amerikában, az Észak-Karolinai Egyetem jazzének-pszichológia szakán tanultam - mesélte Zita. - Nagy megtiszteltetés volt számomra, hogy John Valerio jazz zongoristától tanulhattam meg a jazz alapjait. Manapság rengeteg fellépésem van, azonban rögös úton jutottam el idáig. Magyarországon vendéglátóztam, majd Japánban próbáltam szerencsét az énekléssel, s csak ezután hívtak meg Amerikába fellépni. Szinte semmim sem volt, amikor elindultam a nagyvilágba, csupán a szerencsémben bízhattam, na meg a tudásomban. Szerencsére mindig mellettem állt a párom, akinek rengeteget köszönhetek.

Bár Zita nagyon szeret az Államokban élni és énekelni, sokszor visszahúzza a szíve Magyarországra.

- Miután megszületett a kislányom, egy időre abbahagytam a koncertezést, azonban mostanra visszatértem a színpadra. Rengeteg felkérésem van Amerikában, és sok pozitív visszajelzést kapok, aminek nagyon örülök - mondta Zita mosolyogva.

- Nagy álmom, hogy ne csak a tengerentúlon, hanem idehaza is megismerhessen és megkedvelhessen a zeneszerető közönség. Erre most lesz is lehetőségem, ugyanis hamarosan Magyarországra érkezem, ahol - remélhetőleg- sikerül elnyernem a magyar emberek tetszését.

Címkék: jazz, Zita Foster

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 19. 07:25, hétfő | Belföld

Izraeli-palesztin - Orbán Viktor közzétette Donald Trump meghívólevelét a gázai Béketanácsba

Közzétette vasárnap a Facebookon Orbán Viktor miniszterelnök azt a levelet, amelyben Donald Trump amerikai elnök meghívja Magyarországot a gázai Béketanácsba, és azt is közölte, hogy elfogadta a felkérést.

2026. Január 19. 07:16, hétfő | Belföld

Hegyi Zsolt: tovább javítja a pontosságot a MÁV-csoport

A vonatok késését több mint 3 százalékpontnyival tudta csökkenteni a vasúttársaság tavaly, és az a cél, hogy 2030-ra 88 százalékra javítsák a vonatok pontosságát

2026. Január 18. 08:08, vasárnap | Belföld

MÁV: akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron

Akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalára szombaton feltöltött videójában.

2026. Január 18. 08:05, vasárnap | Belföld

Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a TISZA gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője

A Tisza Párt elnöke szombaton bejelentette: Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a szervezet gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője.