Hírek
2016. Október 06. 08:02, csütörtök |
Külföld
Forrás: mti
Cáfol a Yahoo: szerinte nem figyelte kliensei elektronikus leveleit
Cáfolja a Yahoo internetes óriáscég, hogy titokban figyelte kliensei elektronikus leveleit.
A hír, miszerint a Nemzetbiztonsági Ügynökség (NSA) és a Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) kérésére a cég titokban megfigyelte kliensei e-mailjeit, kedden került napvilágra, s foglalkozott vele a többi között az amerikai közszolgálati rádió (NPR) is.
Cáfolatában a Yahoo leszögezi: a szolgáltatásait igénybe vevők leveleinek, vagy adatainak ellenőrzésére vonatkozó minden egyes kormányzati kérést szigorúan mérlegelnek, éppen a kliensek adatainak védelme érdekében. A cég határozottan leszögezi, hogy az elektronikus levelek ellenőrzésére szolgáló szoftver nem létezik a Yahoo számítógépes rendszerében. A Yahoo egyébként kedden Marissa Mayers vezérigazgató aláírásával már megjelentetett egy közleményt, amelyben nem cáfolta, de nem is erősítette meg a titkos megfigyelésről szóló információkat, hanem leszögezte, hogy a Yahoo tiszteletben tartja az amerikai törvényeket.
Az NSA és az FBI szerdán sem reagált és újságírói megkeresésre sem volt hajlandó kommentálni a híreket.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 06. 10:00, péntek | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump részt akar venni Irán következő vezetőjének kiválasztásában
Donald Trump szerint neki is szerepet kell kapnia Irán következő vezetőjének kiválasztásában - az amerikai elnök erről csütörtökön beszélt egy interjúban.
2026. Március 04. 11:00, szerda | Külföld
Donald Trump: az Egyesült Államok biztosítja majd a Perzsa-öblön keresztül áthaladó tengeri kereskedelmet
Az Egyesült Államok fog biztosítást nyújtani a Perzsa-öbölön keresztül áthaladó tengeri kereskedelemnek - közölte kedden Donald Trump amerikai elnök a Truth Social közösségi oldalán.
2026. Március 04. 07:19, szerda | Külföld
Az EU arra kéri Ukrajnát, hadd ellenőrizzék, mi van a Barátság vezetékkel
Ukrajna egyre nagyobb nyomás alá kerül annak érdekében, hogy engedélyezze az Európai Uniónak a Magyarországra és Szlovákiába irányuló, megrongálódott Barátság kőolajvezeték helyszíni ellenőrzését – írja a Financial Times.
