Hírek
2016. Május 02. 07:50, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Borúsan folytatódnak május első napjai

A következő napokban borús, sokszor esős időre kell készülni, a hétvégén várható több napsütés. A leghidegebb órákban már nem várható fagy, nappal 20 Celsius-fok körüli maximumokra kell készülni
- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap az MTI-hez eljuttatott országos, középtávú előrejelzéséből.
Hétfőn legfeljebb északkeleten lehet némi szűrt napsütés. Sokfelé valószínű eső, de a Tiszántúlon lehetnek csapadékmentes területek is. A legtöbb eső a Dél-Dunántúlon várható. A legalacsonyabb hőmérséklet 8-13 fok között, a legmagasabb 13-21 fok között alakul, a Tiszántúlon lesz a legmelegebb.
Kedden is többfelé valószínű eső, záporeső, legnagyobb eséllyel az ország középső sávjában. Emellett több helyen erős, a Nyugat-Dunántúlon időnként viharos lesz a szél. A leghidegebb órákban 8-12 fok, napközben 15-21 fok lehet.
Szerdán is több helyen várható eső, zápor. A Dunántúlon több és tartósabb csapadékra és viharos szélre is készülni kell. A minimumhőmérséklet 8-12, a maximumhőmérséklet többnyire 14-20 fok között alakul, a Nyugat-Dunántúlon lesz a leghűvösebb.
Csütörtökön már csak szórványosan várható csapadék, de többfelé megerősödik a szél. A leghidegebb órákban 6-12 fok lehet, napközben 17-22 fokig melegszik a levegő.
Pénteken, szombaton és vasárnap már hosszabb időre kisüthet a nap. Elsősorban a délutáni órákban viszont továbbra is készülni kell záporokra, egy-egy zivatar sem kizárt. A legalacsonyabb hőmérséklet mindhárom nap 6-11 fok között alakul. A nappali maximum pénteken 17-22, szombaton 18-22, vasárnap 19-23 fok között alakul - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 20. 10:10, vasárnap | Belföld
Az AKK engedélyezte a kínai devizakötvényt
Az ÁKK mandátumot adott ki egy kínai devizakötvény kibocsátás megszervezésére.
2025. Július 20. 10:09, vasárnap | Belföld
Hubai Imre: ezer vízügyi szakember dolgozik az aszály elleni küzdelemben
Országszerte ezer vízügyi szakember dolgozik az aszály elleni küzdelemben és azon, hogy segítsék a bajba jutott tógazdaságokat, halas- és horgásztavakat üzemeltető vállalkozásokat
2025. Július 20. 10:08, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 29. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2025. Július 19. 07:52, szombat | Belföld
Hőség - Vasárnaptól csütörtök éjfélig a másodfokú hőségriasztást rendeltek el
Hétvégétől ismét tartós kánikulára kell számítani, ezért vasárnaptól csütörtök éjfélig másodfokú hőségriasztást rendelt el az országos tisztifőorvos.