Hírek
2017. Szeptember 18. 05:06, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Borús, szeles idő várható a héten

Országszerte szél, sok eső, illetve heves zivatarok veszélyére figyelmeztet a meteorológiai szolgálat. A viharos szél miatt két dél-alföldi megyében másodfokú riasztásokat is kiadtak.
Az érintett területeken a következő órákban 90 kilométer/órás széllökések is lehetnek.
Hétfőn a ködfoltok feloszlása után hosszabb-rövidebb időre mindenütt kisüt a nap. Délután a Dunántúlon vastagszik meg egyre nagyobb területen a felhőzet, és ott este már eső, zápor is valószínű. A leghidegebb órákban 5-11 fok lehet. A nappali maximumok 16-22 fok között alakulnak, a nyugati határnál lesz a hűvösebb.
Kedden többfelé várható eső, zápor, helyenként zivatar is kialakulhat. Délkeleten helyenként megerősödik a szél is. A minimumhőmérséklet 9-14 fok között valószínű. Napközben általában 13-19 fokig, de a Tiszántúlon még 20-25 fokig is felmelegedhet a levegő.
Szerdán is több helyen alakul ki eső, záporeső. A Dunántúlon megerősödik, keleten megélénkül a légmozgás. Keleten süthet ki rövid időre a nap. A leghidegebb órákban 8-13 fok lehet. A legmagasabb hőmérséklet 13-19 fok között alakul, de a Tiszántúlon 20 fok is lehet.
Csütörtökön többfelé erős lesz a szél, keleten több helyen, a Dunántúlon szórványosan eső, zápor is várható. A legalacsonyabb hőmérséklet 8-13, a legmagasabb hőmérséklet 14-19 fok között valószínű.
Pénteken is többfelé erős, néhol viharos lesz a szél. Emellett az ország északkeleti harmadában több helyen várható eső, zápor. Másutt nem valószínű csapadék és több-kevesebb napsütés is lehet. A leghidegebb órákban 5-12 fok lehet. Napközben 13-19 fokig melegszik a levegő.
Szombaton és vasárnap szórványosan alakulhat ki eső, zápor, de már néhány órára a nap is kisüt. Szombaton még többfelé, vasárnap néhol lehet erős a szél. A leghidegebb órákban 7-12 fok lehet. A nappali maximumok 14-20 fok között alakulnak - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 21. 07:57, hétfő | Belföld
AM: jelenleg is tart az aratás, figyeljünk az utakon!
Még tart az aratási időszak, ezért országszerte a nagy mezőgazdasági munkagépek megemelkedett forgalmára kell számítani az utakon, ez pedig fokozott figyelmet és türelmet igényel minden járművezetőtől
2025. Július 21. 07:56, hétfő | Belföld
Kövér László: Magyarország a józan ész politikájának képviselője
Magyarország a józan ész politikájának leghatározottabb képviselője napjaink Európájában
2025. Július 21. 07:54, hétfő | Belföld
A hét elején még napos, meleg, majd a hétvégén felhős idő és lehűlés várható
A hét elején még napos, meleg, majd a hétvégén felhős idő és lehűlés várható, zápor, zivatar a hétvégéhez közeledve egyre gyakrabban alakulhat ki
2025. Július 20. 10:10, vasárnap | Belföld
Az AKK engedélyezte a kínai devizakötvényt
Az ÁKK mandátumot adott ki egy kínai devizakötvény kibocsátás megszervezésére.