Hírek
2012. Augusztus 07. 05:00, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Bőrspraytől gyorsan gyógyul a lábszárfekély

Egy-egy réteg bőrsejttel vonja be a sebet az a spray, amellyel amerikai és kanadai kutatók jó eredményt értek el lábszárfekélyek gyógyításában.
A The Lancet című brit orvosi folyóiratban ismertetett tanulmányba 228 embert vontak be, akik mindegyikének nyílt, hónapok óta fennálló lábszárfekélye volt. A klinikai próba eredménye szerint a bőrspray segítségével nagyobb eséllyel és gyorsabban gyógyultak a sebek.
A lábszárfekélyeket nehéz kezelni, a leggyakrabban alkalmazott kompressziós kötésekkel hat hónap leforgása alatt a fekélyeknek csak 70 százaléka gyógyul.
A tesztben alkalmazott spray adományozott bőrsejteket tartalmazott, valamint véralvadási fehérjéket. A legjobb eredményt azoknál érték el, akiknek fekélyét 14 naponta fújták be a bőrsprayvel.
A sebek mérete már az első kezelés után csökkenni kezdett, és három hónap elteltével a páciensek 70 százaléka gyógyult volt, amikorra a más kezelésben részesülteknek csak 46 százaléka gyógyult meg - idézte a tanulmányt a BBC hírportálja (http://www.bbc.co.uk/news/health-19093302).
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 06. 13:00, vasárnap | Belföld
Hubai Imre: a gazdáknak ingyenesen biztosított öntözővíz az aszállyal szembeni védekezés kulcsfontosságú eleme
A gazdáknak ingyenesen biztosított öntözővíz az aszállyal szembeni védekezés kulcsfontosságú eleme - közölte az Agrárminisztérium mezőgazdaságért felelős államtitkára szombaton Kiskörén.
2025. Július 06. 09:40, vasárnap | Belföld
Sokan megsérültek a 442-es úton hajnalban történt buszbalesetben
Az elsődleges információink szerint 19-en sérültek meg a 442-es főúton
2025. Július 06. 08:18, vasárnap | Belföld
Hőség - Meteorológia: zivatarokra és magas középhőmérsékletre kell készülni vasárnap
Változás következik be az időjárásban: vasárnap zivatarokra kell készülni elsősorban a Dunántúlon és 27 Celsius-fok felett alakulhat a napi középhőmérséklet az ország déli részén, emellett nagyon erős lesz az UV-B-sugár
2025. Július 05. 20:27, szombat | Belföld
MÁV-csoport: további vonalakon bővül az éjszakai közlekedés a metrók üzemidő-bővítéséhez kapcsolódva
A MÁV-csoport több vasútvonalon új járatokat indít, illetve módosítja a menetrendet, szombattól bővíti az éjszakai szolgáltatást.