Városlista
2025. április 11, péntek - Zsolt, Leó

Hírek

2016. November 30. 09:43, szerda | Helyi

Azonosították a rendőrök az elkövetőket

Azonosították a rendőrök az elkövetőket

Autókat, kerékpárokat és 4 darab alumínium felnit lopott el két faddi fiú Tolnáról, illetve Faddról.

A Szekszárdi Rendőrkapitányság eljárást folytat jármű önkényes elvétele bűntett, valamint lopás vétség és lopás bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt két fiatalkorú fiú ellen.

A 17 éves faddi lakosok november 12-én egy tolnai tanya udvarából eltulajdonítottak egy lezáratlan autót, melyet - miután kifogyott belőle az üzemanyag - az M6-os autópályán hátrahagytak.

November 17-én egy tolnai bekerített udvar nyitott garázsából a két fiatal négy alumínium felnit lopott el a rajtuk lévő gumikkal együtt, majd november 20-án egy faddi lakóház nyitott garázsából tulajdonítottak el egy személygépkocsit az abban lévő indítókulcs segítségével. Miután a járműből kifogyott az üzemanyag, Tolna területén hátrahagyták.

A fiúk ezt követően bementek egy lakóház udvarára, ahonnan elloptak 2 kerékpárt, majd hazamentek velük Faddra, és azokat a település külterületén elrejtették.

A Szekszárdi Rendőrkapitányság munkatársai a nyomozás eredményeként azonosították a két faddi fiút, majd gyanúsítottként hallgatták ki őket, melynek során az egyik elkövető részletes beismerő vallomást tett, a másik személy a bűncselekmények elkövetését részben ismerte el.

A rendőrök egyiküket őrizetbe vették, majd kezdeményezték előzetes letartóztatását, a másik gyanúsított szabadlábon védekezhet.

Az eltulajdonított autókat, továbbá a kerékpárokat és a felniket megtalálták és lefoglalták.

Az ügyben a további eljárást a Tolnai Rendőrőrs folytatja le.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi

Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását

Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.

2025. Április 11. 07:50, péntek | Életmód

Szerbiai orvosok szerint a NATO légicsapásainak következményeként sok a rákos megbetegedés az országban

A Jugoszlávia elleni 1999-es NATO-légicsapások következtében az utóbbi 25 évben jelentősen megnőtt a rákos megbetegedések száma - állítják szerbiai orvosok.

2025. Április 11. 07:50, péntek | Belföld

Orbán Viktor: akik a magyarok ellen dolgoznak Brüsszelben, tűnjenek a magyar közéletből!

Akik a magyarok ellen dolgoznak Brüsszelben, tűnjenek a magyar közéletből! - írta Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön, Facebook-oldalán.

2025. Április 11. 07:49, péntek | Belföld

Gulyás Gergely: jövő héten kezdik postázni a szavazólapokat Ukrajna EU-csatlakozásáról

Jövő héten kezdik postázni az Ukrajna uniós csatlakozásáról szóló véleménynyilvánító szavazás szavazólapjait - közölte a Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtökön Budapesten, a Kormányinfón.