Hírek
2019. Január 10. 11:18, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Az utasok ötöde online, automatából vagy mobilalkalmazással veszi meg a vonatjegyét
A vasúton utazók ötöde online, automatából vagy mobilalkalmazással veszi meg vonatjegyét – közölte a MÁV csütörtökön az MTI-vel.
A vasúttársaság szerint 2014 és 2018 között több mint négyszeresére nőtt az automatából jegyet váltók száma, és az online értékesítésben is hasonló nagyságrendű növekedés tapasztalható. Tavaly 9,4 millió jegyet vásároltak interneten valamint a mobilalkalmazással, szemben a 2014-es 3 millióval.
Nagyot ugrott az automatából történt vásárlások aránya is: 2014-ben 3,4 millióan, 2018-ban 14,5 millióan éltek ezzel a lehetőséggel.
A Vonatinfó mobilapplikáció jegyvásárlási funkcióján keresztül váltott jeggyel utazott az online jegyet váltók több mint egyötöde, 350 ezer utas 2018 utolsó negyedévben.
Tavaly az e-vonatjegyekre nyújtott kedvezményeknek köszönhetően a MÁV-Start utasai csaknem 790 millió forintot takaríthattak meg, miközben a vasúttársaság bevétele is nőtt: az 5, 10, 20 százalékos kedvezmények az előző évhez képest 353 millió forintos többletet eredményeztek a MÁV-Start menetdíjbevételében.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 04. 08:30, csütörtök | Belföld
Pulics Gergely: Én és a Kopóm!
Gyermekkori szerelemből életforma – Pulics Gergely sorai
2026. Június 04. 07:08, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: Ukrajna rendezi a kárpátaljai magyarok kisebbségi jogait
Ukrajna kötelezettséget vállal a Kárpátalján élő százezres magyar kisebbség oktatási, nyelvhasználati, kulturális és politikai jogainak teljes körű rendezésére - jelentette be a miniszterelnök szerdán este a Facebookon.
2026. Június 03. 15:00, szerda | Belföld
Vitézy Dávid már a KRESZ módosítása előtt szabályozná az elektromos rollerek közlekedését
Vitézy Dávid szerint az elektromos rollerek szabályozása olyan fontos kérdés, hogy azzal nem lehet megvárni a KRESZ átfogó módosítását, hanem hamarabb kell lépni
