Városlista
2025. szeptember 6, szombat - Zakariás

Hírek

2011. Szeptember 19. 07:13, hétfő | Külföld
Forrás: HírTV

Az összes atomlétesítményét bezárja

Az összes atomlétesítményét bezárja

A Siemens felhagy az atomtechnológiai fejlesztésekkel. Ezt a cég vezetője ismerte el a Spiegel című napilapnak.

A Siemens építette és üzemelteti mind a 17 német atomerőművet, ezekből származik a német energiatermelés negyede. A német kormány azonban a fukusimai katasztrófa után úgy döntött: 2022-ig valamennyi atomlétesítményét bezárja. A Siemens addigra harmadával akarja növelni a megújuló energiák felhasználásának arányát. (da)

hírTV

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 04. 07:47, csütörtök | Külföld

Hszi Csin-ping: az emberiségnek a béke vagy a háború között kell választania

Az emberiség ismét választás előtt áll: béke vagy háború, párbeszéd vagy konfrontáció, együttműködés vagy a másik rovására zajló küzdelem

2025. Szeptember 04. 07:46, csütörtök | Külföld

Vlagyimir Putyin: ha Volodimir Zelenszkij kész találkozni, jöjjön el Moszkvába

Ha \"Ukrajna adminisztrációjának jelenlegi vezetője\" kész a kétoldalú találkozóra, akkor el kell utaznia Moszkvába

2025. Szeptember 04. 07:39, csütörtök | Külföld

Donald Trump: az amerikai katonák Lengyelországban maradnak

Lengyelországban maradnak az odavezényelt amerikai katonák, és ha a lengyelek úgy kívánják, Washington akár növelheti is a kontingens létszámát

2025. Szeptember 03. 07:24, szerda | Külföld

Putyin: Oroszország soha nem ellenezte Ukrajna EU-csatlakozását

Moszkva soha nem ellenezte Ukrajna esetleges európai uniós csatlakozását - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök kedden Pekingben.