Hírek
2013. Július 30. 08:23, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Az MSZP közbeszerzési vizsgálóbizottság felállítását kezdeményezi
Az MSZP parlamenti vizsgálóbizottság felállítását követeli a közbeszerzések odaítélésének és a megítélt közpénzek felhasználása szabályszerűségének kivizsgálása érdekében - közölte a párt kedden az MTI-vel.
A Józsa István frakcióvezető-helyettes által jegyzett közlemény szerint meg kell vizsgálni, hogy az új szabályok hogyan működnek a gyakorlatban, érvényesülnek-e a garanciák, biztonságban érezhetik-e magukat a közbeszerzések nyerteseinek alávállalkozói és beszállítói.
Az MSZP azokra a kérdésekre is választ vár, hogy érvényesül-e a pályázók esélyegyenlősége, vannak-e kirívóan sok pályázatot elnyerő cégek, hogyan történik a nyertesek kiválasztása, biztosított-e a közpénzek szabályszerű és átlátható felhasználása.
Azért követelik a parlamenti vizsgálóbizottság haladéktalan felállítását, hogy kiderüljön, mire mennek el a közpénzek, és végső soron kinek a javát szolgálják - írták.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 21. 14:00, kedd | Belföld
OGY - Kedden elfogadhatja a parlament a Független Közmédia Testület alapító okiratát
Kedden már el is fogadhatja az Országgyűlés a Független Közmédia Testület alapító okiratát.
2026. Július 21. 07:26, kedd | Belföld
OGY - Magyar Péter: az új köztársasági elnök feltétel nélkül szeresse a hazát
A feltétel nélküli hazaszeretet jelölte meg a következő köztársaságielnök-jelölt előtt lényeges követelményként a miniszterelnök hétfőn napirend előtt az Országgyűlésben.
2026. Július 21. 07:22, kedd | Belföld
Polgár Judit nem vállalja a felkérését a köztársasági elnöki pozícióra
Polgár Judit nem vállalja a felkérését a köztársasági elnöki pozícióra.
