Városlista
2026. július 21, kedd - Dániel

Hírek

2017. December 31. 15:01, vasárnap | Sport
Forrás: mti

Az európai sportújságírók Hosszú Katinkát választották a legjobb női sportolónak

Az európai sportújságírók Hosszú Katinkát választották a legjobb női sportolónak

A Nemzetközi Sportújságíró Szövetség (AIPS) európai tagozatának (AIPS Europe) tagjai Hosszú Katinkát választották 2017 legjobb női sportolójának.

A szervezet vasárnapi tájékoztatása szerint a háromszoros olimpiai bajnok magyar úszó egymás után a második évben végzett a szavazás élén. A júliusi budapesti világbajnokságon két arany-, egy ezüst- és egy bronzérmet nyerő, a decemberi koppenhágai rövidpályás Európa-bajnokságon pedig hat számban győztes Hosszú Katinka mögött Garbine Muguruza spanyol teniszező és Lieke Martens holland labdarúgó lett a második, illetve harmadik.

A férfiaknál Roger Federer nyert, a svájci teniszsztár ötödször kapta meg az elismerést, megelőzve a tavaly győztes Cristiano Ronaldót és a Forma-1-es világbajnok Lewis Hamiltont.

Pénteken az AIPS nemzetközi rangsorában két teniszező, Federer és az amerikai Serena Williams végzett az élen, utóbbi mögött - mindössze húsz szavazattal lemaradva - Hosszú Katinka második lett.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 20. 13:00, hétfő | Sport

Férfi kézilabda junior Eb - Aranyérmes a magyar válogatott

A magyar férfi junior kézilabda-válogatott hosszabbítás után 34-32-re legyőzte Svédországot a romániai korosztályos Európa-bajnokság vasárnapi, kolozsvári döntőjében.

2026. Július 20. 07:36, hétfő | Sport

Vb-2026 - Spanyolország másodszor is hosszabbításban lett világbajnok

Az Európa-bajnok spanyol válogatott hosszabbításban 1-0-ra legyőzte a címvédő argentin csapatot vasárnap az észak-amerikai labdarúgó-világbajnokság New York-i döntőjében, így története során másodszor lett aranyérmes.

2026. Július 19. 08:36, vasárnap | Sport

Vb-2026 - Anglia a francia válogatott legyőzésével bronzérmes

Őrült meccsen nyertek az angolok.

2026. Július 18. 08:09, szombat | Sport

Premier League - Szoboszlai meghosszabbította szerződését a Liverpoollal

Szoboszlai Dominik meghosszabbította szerződését az angol labdarúgó-bajnokságban legutóbb ötödik helyezett Liverpool FC-vel.