Hírek
2020. Március 02. 05:00, hétfő |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Az első bankszámlát nyitók 13 százaléka középiskolás egy elemzés szerint

Az első bankszámlát nyitók 13 százaléka középiskolás, a K&H-nál például minden harmadik számlát nyitó ügyfél az ifjúsági szegmensből, a 29. életévét még be nem töltött korosztályból kerül ki.
A pénzintézet elemzése szerint az első lakossági bankszámlát nyitók száma a 15-19 év közöttiek körében a legmagasabb, az adatokból az látszik, hogy középiskolás korban látják egyre többen fontosnak, hogy rendelkezzenek digitális banki megoldással. A 29 éves kor alatt számlát nyitó ügyfelek 30 százaléka 14 és 18 év közötti, a teljes, újonnan számlát nyitó ügyfelekhez viszonyítva ez 13 százalék.
A 14 év alattiak jellemzően a zsebpénzüket tartják a bankszámlájukon, takarékoskodnak; az ide érkező rendszeres bevételek alapvetően a szülőktől érkező utalások. A számlás takarékoskodás előnye, hogy így az azonnali pénzköltés csábítása sokkal kisebb.
A 14 év felettiek már nem csak a zsebpénz megőrzésére használják a számlát: náluk már többnyire bankkártya is tartozik hozzá, mivel a szülőknek egyszerűbb az ebédpénzt és a költőpénzt bankszámlára utalni.
A tájékoztatás szerint a Készpénzkímélő iskolák programban már több iskola váltott át készpénzmentes büfére és az ebédet, a tankönyveket is egyre több helyen kihelyezett terminál segítségével lehet kifizetni. A tervek szerint két éven belül minden középiskola készpénzmentessé válik, ezért várhatóan a 14-19 éves korosztály bankkártyás, mobiltelefonos fizetést fog nap mint nap használni - írták a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 04. 07:47, csütörtök | Külföld
Hszi Csin-ping: az emberiségnek a béke vagy a háború között kell választania
Az emberiség ismét választás előtt áll: béke vagy háború, párbeszéd vagy konfrontáció, együttműködés vagy a másik rovására zajló küzdelem
2025. Szeptember 04. 07:46, csütörtök | Külföld
Vlagyimir Putyin: ha Volodimir Zelenszkij kész találkozni, jöjjön el Moszkvába
Ha \"Ukrajna adminisztrációjának jelenlegi vezetője\" kész a kétoldalú találkozóra, akkor el kell utaznia Moszkvába
2025. Szeptember 04. 07:39, csütörtök | Külföld
Donald Trump: az amerikai katonák Lengyelországban maradnak
Lengyelországban maradnak az odavezényelt amerikai katonák, és ha a lengyelek úgy kívánják, Washington akár növelheti is a kontingens létszámát
2025. Szeptember 03. 07:24, szerda | Külföld
Putyin: Oroszország soha nem ellenezte Ukrajna EU-csatlakozását
Moszkva soha nem ellenezte Ukrajna esetleges európai uniós csatlakozását - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök kedden Pekingben.