Városlista
2026. június 2, kedd - Anita, Kármen

Hírek

2022. Augusztus 01. 16:00, hétfő | Belföld
Forrás: MTI

Az elmúlt hétvégén mérték a legnagyobb forgalmat a horvát autópályákon

Az elmúlt hétvégén mérték a legnagyobb forgalmat a horvát autópályákon

Az elmúlt hétvégén mérték a legnagyobb forgalmat a horvát autópályák történetében - közölte hétfőn a horvát állami autópálya-kezelő vállalat (HAC).

A cég jelentése szerint július 29. és 31. között 959 998 jármű közlekedett a HAC kezelése alá tartozó autópálya-szakaszokon és a vállalat - áfa nélkül - 53,6 millió kuna (2,8 milliárd forint) útdíjat szedett be.
A tavalyi azonos időszakhoz képest 2,2 százalékkal volt nagyobb a forgalom és egy százalékkal nagyobb a bevétel. 2019-hez viszonyítva - amely rekordévnek számított a horvát turizmusban - a forgalom 5,7 százalékkal, a bevételek 1,5 százalékkal nőttek - közölte a vállalat.
Az év elejétől július végéig a HAC több mint 35,5 millió járművet regisztrált az autópályákon. 2021 ugyanezen időszakához viszonyítva a járműforgalom 20 százalékkal, a beszedett útdíj 23 százalékkal nőtt.
Ami még fontosabb - hangsúlyozta a vállalat -, hogy 2019 első hét hónapjához képest 8 százalékkal nőtt a járműforgalom a horvát autópályákon.
Idén - az előző két évhez hasonlóan - a turisztikai szezon támogatása érdekében nem vezettek be szezonálisan tíz százalékkal magasabb útdíjakat - emlékeztet a HAC

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 02. 13:00, kedd | Belföld

Agrárközgazdasági Intézet: a tavaszi vetéssel az ország nagy részén végeztek május közepére

A tavaszi gabonafélék vetése az előirányzott terület 97,5 százalékán fejeződött be május 14-ig, kisebb arányban, mint egy éve.

2026. Június 02. 12:00, kedd | Belföld

Életveszélyes állapotban mentették ki a férfit az összeomlott épület romjai alól Székesfehérváron

Kimentették a férfit az összeomlott, bontás alatt lévő, négyemeletes ipari épület romjai alól Székesfehérváron, az állapota instabil, súlyos-életveszélyes -

2026. Június 02. 11:00, kedd | Belföld

Orbán Anita elsőként a holland külügyminisztert fogadta

Orbán Anita külügyminiszter a választás után elsőként holland partnerét, Tom Berendsent fogadta hivatalos látogatáson a Külügyminisztériumban hétfőn.