Hírek
2012. Március 20. 14:01, kedd |
Külföld
Forrás: OrientPress
Az Apple lendített a tőzsdéken

Elég határozatlan maradt a kereskedés iránya, New York épp hogy átment a léc fölött, Ázsia többnyire mínuszban van ma reggel, a japán tőzsde zárva van. A Marketwatch kommentárja szerint elsősorban profitkivétel zajlik.
A fókusz tegnap az amerikai céges tűzijátékon volt, az Apple szokásosnál is öntömjénezőbb ám a vártnál jóval szűkmarkúbb bejelentésén arról mire költi az Ipadekkel és Iphonokkal összegyűjtött 100 milliárd dollárt és arról is hogy a UPS csomagküldő megveszi a rivális TNT szolgáltatót. A vállalat 45 milliárd dolláros készpénz-visszajuttatási programot és 2,65 dolláros negyedéves osztalékfizetést jelentett be a negyedik negyedévtől, azaz július elejétől kezdve.A vállalat emellett szeptember 30-val egy új, 10 milliárd dolláros részvény visszavásárlási programot is bejelentett, melyet 3 év alatt kívánnak végrehajtani. Az Apple részvényei a bejelentésre csaknem 3 százalékos emelkedéssel reagáltak, a jegyzés 600 dollár fölött volt. Az Apple utoljára 1995-ben, vagyis 17 éve fizetett utoljára osztalékot.
Tegnap fontosabb makroadatok nem érkeztek Amerikából, viszont a nyersanyagárak jelentőse mértékben emelkedtek. Az amerikai könnyűolaj bőven 107 dollár fölött áll, a Brent jegyzése 125 dollár fölött van. Az arany ára azonban még lejjebb süllyedt, az unciánkénti jegyzés 1658 dollár , de esett az ezüst ára is, evéssel 32 dollár fölött áll a jegyzés.A forint látszólag különösebb hírek nélkül szépen erősödött.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 04. 07:47, csütörtök | Külföld
Hszi Csin-ping: az emberiségnek a béke vagy a háború között kell választania
Az emberiség ismét választás előtt áll: béke vagy háború, párbeszéd vagy konfrontáció, együttműködés vagy a másik rovására zajló küzdelem
2025. Szeptember 04. 07:46, csütörtök | Külföld
Vlagyimir Putyin: ha Volodimir Zelenszkij kész találkozni, jöjjön el Moszkvába
Ha \"Ukrajna adminisztrációjának jelenlegi vezetője\" kész a kétoldalú találkozóra, akkor el kell utaznia Moszkvába
2025. Szeptember 04. 07:39, csütörtök | Külföld
Donald Trump: az amerikai katonák Lengyelországban maradnak
Lengyelországban maradnak az odavezényelt amerikai katonák, és ha a lengyelek úgy kívánják, Washington akár növelheti is a kontingens létszámát
2025. Szeptember 03. 07:24, szerda | Külföld
Putyin: Oroszország soha nem ellenezte Ukrajna EU-csatlakozását
Moszkva soha nem ellenezte Ukrajna esetleges európai uniós csatlakozását - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök kedden Pekingben.