Városlista
2025. október 22, szerda - Előd

Hírek

2011. Július 02. 07:21, szombat | Belföld
Forrás: HírTV

Augusztus közepétől lesz elérhető a fix árfolyam

Augusztus közepétől lesz elérhető a fix árfolyam

Péntektől ismét szabad a jelzálogalapú devizahitelezés, valamint részlegesen megszűnt az árverezési és kilakoltatási moratórium. A nemrég elfogadott törvény értelmében október 1-ig csak 2 százalékát lehet elárverezni a harmincmilli

A Bankszövetség vezető tanácsadója szerint, mivel az ingatlanok árverezése fokozatos, az intézkedés nem dönti be az ingatlanpiacot. A kormányzati kommunikációért felelős államtitkár szerint a bajba jutott hitelesek várhatóan augusztus közepétől vehetik igénybe a fix árfolyamot, amellyel körülbelül tízezer forinttal csökkenthető majd a törlesztőrészlet.

Kovács Zoltán kijelentette: „a mai nappal megszűnt a moratórium, ez viszont nem jelenti azt, hogy a kormány szabadjára engedné a bankokat, illetve a hitelezőket ezen a terepen”. Hozzátette: „az árfolyamrögzítés várhatóan augusztus közepén lép életbe, 45 nappal a jogszabály elfogadását követően. Tehát az árfolyamrögzítés mától még nem érvényes”.

„Nem tisztázott”

A moratórium lejártának következményeiről megoszlik a szakemberek véleménye. A Banki Hitelkárosultak Egyesülete szerint a bajba jutott adósokon nem segít, hogy a kormány kvótarendszert vezet be az árverezések féken tartására.

A szervezet szakértője azt mondta: a Bankszövetséggel kötött megállapodással csak időt nyernek a hitelesek, tényleges megoldást nem jelent az intézkedés. Galcsik Éva szerint továbbra sem tisztázott, hogy az adósok otthonának elárverezésekor milyen szempontok alapján válogatnak majd a bankok.

„A most megjelent jogszabály nem rögzíti azt, hogy az az ominózus 2-3 százalék, kiknek jelent majd veszélyt, és kik azok, akik megmenekülnek” – mondta Galcsik Éva. „Tehát a rendszerben csak annyi került rögzítésre, hogy ennél több ingatlan hogy került árverésre, de a kiválasztás módját nem ismerjük” – fűzte hozzá. (pr)

hírTV

Címkék: árfolyam

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 21. 07:24, kedd | Belföld

Mávinform: ismét korlátozás nélkül közlekedhetnek a vonatok a Keleti pályaudvaron

Elhárították a hibát, ismét korlátozás nélkül közlekedhetnek a Keleti pályaudvarra érkező és az onnan induló vonatok - közölte a Mávinform a honlapján hétfőn kora este.

2025. Október 21. 07:23, kedd | Belföld

Orbán Viktor Szerbia elnökével tárgyalt

Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn hivatalában fogadta Aleksandar Vučićot, a Szerb Köztársaság elnökét - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.

2025. Október 21. 07:22, kedd | Belföld

Hozzájárulhat a veszélyhelyzet meghosszabbításához a parlament

Hozzájárulhat a veszélyhelyzet jövő májusig történő meghosszabbításához kedden az Országgyűlés, amely elfogadhatja a politikai erőszak terjedése elleni fellépésről szóló országgyűlési határozati javaslatot is.

2025. Október 21. 07:22, kedd | Belföld

Szijjártó Péter: a nagy biztonsági kihívások megoldásában nem osztottak lapot az EU-nak

A világ előtt álló jelenlegi nagy biztonsági kihívások megoldásában nem osztottak lapot az Európai Uniónak, így jár az, aki háborúpárti álláspontot képvisel, aki szítja a feszültséget