Hírek
2016. Február 20. 05:00, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Árvíz - már 677 kilométer védvonalat felügyelnek
Az Országos Műszaki Irányító Törzs (OMIT) legfrissebb adatai szerint 677 kilométer árvízi védvonalat felügyelnek a folyók mentén és 58 600 hektár területet érint a belvíz.
Láng István, a törzs vezetője pénteken a Kossuth Rádió reggeli műsorában elmondta, hogy levonuló árvíz tapasztalható a folyókon, a Sajón várnak még árhullámot, a tetőzés péntek délután várható.
A 677 kilométer árvízi védvonalból 160 kilométert éjjel-nappal figyelnek.
A Berettyó árad, és tovább nehezíti a helyzetet, hogy ez a folyó a belvizes terület közepén folyik és ide emelik át a kiszivattyúzott belvizet is.
Jelenleg 58 600 hektárt érint a belvíz, ebből 31 ezer hektár a szántó, a hétvégén várhatóan még növekedni fog az elöntött terület nagysága.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 21. 07:26, kedd | Belföld
OGY - Magyar Péter: az új köztársasági elnök feltétel nélkül szeresse a hazát
A feltétel nélküli hazaszeretet jelölte meg a következő köztársaságielnök-jelölt előtt lényeges követelményként a miniszterelnök hétfőn napirend előtt az Országgyűlésben.
2026. Július 21. 07:22, kedd | Belföld
Polgár Judit nem vállalja a felkérését a köztársasági elnöki pozícióra
Polgár Judit nem vállalja a felkérését a köztársasági elnöki pozícióra.
2026. Július 20. 10:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter: hatalmas megtiszteltetésnek érezném, ha Polgár Judit elvállalná a köztársasági elnöki felkérést
2026. Július 20. 07:38, hétfő | Belföld
Polgár Judit megválasztását javasolja köztársasági elnöknek a tudomány, a kultúra és a sport tizenhat szereplője
A tudomány, a kultúra és a sport tizenhat szereplője levélben fordult Forsthoffer Ágneshez, az Országgyűlés elnökéhez, amelyben Polgár Judit felkérését és megválasztását javasolják köztársasági elnöknek.
