Városlista
2026. március 4, szerda - Kázmér

Hírek

2017. Október 13. 17:09, péntek | Belföld
Forrás: mti

Aknavető gránátot találtak egy miskolci lakásban

Aknavető gránátot találtak egy miskolci lakásban

Előzetes letartóztatásba helyeztek egy miskolci férfit, akinek a lakásában a rendőrök működőképes aknavető gránátot és lőfegyvert találtak - közölte a Miskolci Törvényszék pénteken az MTI-vel.

Az eljárás adatai szerint a férfi csütörtökre virradó éjjel többször azzal fenyegette meg a lakásukban az élettársát és annak fiát, hogy megöli őket, majd másnap a sógornőjét szóváltás után ököllel arcon ütötte.

A sértettek feljelentést tettek, a rendőri intézkedés során a férfi lakásában egy engedély nélkül tartott éles lőfegyvert és egy szovjet gyártmányú működőképes aknavető gránátot találtak.

A Miskolci Járásbíróság elrendelte a gyanúsított előzetes letartóztatását, miután a cselekmény akár 12 évig terjedő szabadságvesztéssel is büntethető és ezért fennáll a szökés, elrejtőzés veszélye, továbbá a bizonyítás veszélyeztetése, és attól is tartani kell, hogy a büntetett előéletű terhelt újabb bűncselekményt követ el.

A gyanúsított fellebbezett a járásbíróság végzése ellen, így az nem jogerős - tudatta a törvényszék.

Címkék: aknavető, gránát, miskolc

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 04. 16:00, szerda | Belföld

A Mol szerint a Janaf magadabb tranzitdíjon szállít olajat

100 kilométerenként ugyan drágább a tranzitdíj, ám az Adria vezeték nagyságrendekkel rövidebb, mint a Barátság.

2026. Március 04. 12:00, szerda | Belföld

Orbán Viktor telefonon tárgyalt Vlagyimir Putyin orosz elnökkel

Orbán Viktor telefonon tárgyalt Vlagyimir Putyin orosz elnökkel - közölte a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály az MTI-vel kedden.

2026. Március 04. 09:00, szerda | Belföld

Závecz Research: Tovább nőtt a Tisza Párt előnye

A biztos részvételt ígérő, pártot választó szavazók körében a Tisza Párt jelenleg 12 százalékpontos előnnyel vezet a Fidesz–KDNP előtt – derül ki a Závecz Research februári közvélemény-kutatásából.

2026. Március 03. 15:00, kedd | Belföld

AM: sonkától a tojásfestékig, átfogó Nébih ellenőrzés zajlik egészen húsvétig

Március 2-án indul az idei tavaszi szezonális élelmiszerlánc-ellenőrzés, melyet Tállai András az Agrárminisztérium (AM) parlamenti államtitkára rendelt el.