Városlista
2025. június 5, csütörtök - Fatime

Hírek

2019. Június 22. 05:02, szombat | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Akár 10 ezer lakás távfűtése is korszerűsödhet a legújabb Otthon melege pályázat révén

Akár 10 ezer lakás távfűtése is korszerűsödhet a legújabb Otthon melege pályázat révén

A legújabb Otthon melege pályázat révén 7-10 ezer lakás távfűtése korszerűsödhet – mondta Kaderják Péter, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) energiaügyekért és klímapolitikáért felelős államtitkára az M1-en

Hozzátette: a program kerete 2 milliárd forint. A támogatás mértéke lakásonként maximum 350 ezer, pályázatonként maximum 75 millió forint. A most meghirdetett pályázatban van lehetőség radiátorok cseréjére is, a pályázatokat szeptember 24-től lehet majd benyújtani – ismertette.

Az Otthon melege programban eddig több mint 300 ezer háztartást érintettek az energetikai korszerűsítések, ami jelentős energia megtakarítást eredményezett – mondta Kaderják Péter

Az államtitkár kifejtette, hogy jelenleg az épületenergetikai korszerűsítésekben látják a legnagyobb energiamegtakarítási lehetőséget. A magyarországi épületek energiafelhasználása meghaladja az európai átlagot, ezért még sok a teendő – fogalmazott.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 05. 07:56, csütörtök | Belföld

Kocsis Máté: nem szavaz nyár előtt az Országgyűlés az átláthatósági törvényről

Leveszik az átláthatósági törvényt a törvényalkotási bizottság csütörtöki napirendjéről, és nem szavaz róla az Országgyűlés nyár előtt - mondta Kocsis Máté, a Fidesz parlamenti frakcióvezetője az Indexnek.

2025. Június 05. 07:55, csütörtök | Belföld

Hőség - Másodfokú hőségriasztás lépett életbe

Életbe lépett csütörtökön 0 órakor az országos tisztifőorvos által az ország egész területére kiadott másodfokú hőségriasztás, amely vasárnap éjfélig tart.

2025. Június 05. 07:53, csütörtök | Belföld

Gulyás Gergely: nem kifelé tartunk a háborúból, hanem befelé

A háború egyelőre nem a béke irányába halad, sőt az elmúlt héten történtek csökkentik a valószínűségét a gyors békének - jelentette ki Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter a szerdai kormányülést követő Kormányin

2025. Június 04. 07:05, szerda | Belföld

Szijjártó Péter az elmúlt tíz év legjobb, nyugati politikussal folytatott tárgyalását folytatta le az amerikai külügyminiszter-helyett

A külügyminiszter arról számolt be kedd este a Facebookon, hogy az elmúlt tíz év legjobb, nyugati politikussal folytatott egyeztetését bonyolította le Christopher Landau amerikai külügyminiszter-helyettessel.