Hírek
2020. Május 13. 13:01, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: MTI
A vérplazmakezelésnek köszönhetően került le a lélegeztetőgépről egy idős beteg

A vérplazmának köszönhetően került le a lélegeztetőgépről egy 75 éves férfi, akit április közepe óta kezelnek koronavírus-fertőzéssel kórházban - közölte a Semmelweis Egyetem szerdán a honlapján.
A Semmelweis Egyetem Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Klinikáján súlyos koronavírus-fertőzéssel fekvő férfi április 27-én, a szérum beadásakor már több mint tíz napja lélegeztetőgépen volt - írták. A kezelés után meg tudták kezdeni a fokozatos ébresztését, május 11-én pedig le is vehették a lélegeztetőgépről. A beteg állapota stabil.
Hozzátették, hogy a szérum beadását követő napokban máris javultak a beteg laboreredményei, klinikai és lélegeztetési paraméterei.
A vérplazma-terápia lényege, hogy a már felgyógyult emberek vérében termelődött ellenanyagot használják fel a betegség leküzdésére - emlékeztettek. A módszert a Testnevelési Egyetem tudományos rektorhelyettese, az OrthoSera ügyvezetője, Lacza Zsombor által vezetett kutatócsoport fejlesztette ki a Semmelweis Egyetemmel és a Pécsi Tudományegyetem virológiai központjával együtt; a projektet az Innovációs és Technológiai Minisztérium támogatta - közölték.
Annak érdekében, hogy még több szérumot állíthassanak elő és még több betegen segíthessenek, továbbra is várják a koronavíruson átesett, gyógyult páciensek jelentkezését. Elsősorban olyan, 18 és 60 év közötti volt koronavírus-fertőzöttek jelentkezésére számítanak az info@orthosera.com e-mail címen vagy a 06-70-363-87-68-as telefonszámon, akik igazoltan gyógyultak, vagyis 5-6 hete nem észlelik magukon a tüneteket - áll a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 06. 09:15, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország azért vásárol orosz kőolajat, mert nincs más lehetősége
Magyarország azért vásárol nyíltan orosz kőolajat, mert nincsen más lehetősége, míg más európai országok azért vásárolnak titokban, kerülőúton orosz kőolajat, mert az olcsóbb
2025. Szeptember 06. 09:14, szombat | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: az Adaptive Hussars 2025 gyakorlat demonstrálja azt a képességet, ahová a honvédség eljutott
2025. Szeptember 05. 07:59, péntek | Belföld
Szijjártó Péter elutasította lengyel kollégája, Radoslaw Sikorski újabb bírálatát
A magyar külügyminiszter szerint nem \"játszik más csapatban\"!