Hírek
2011. November 14. 07:13, hétfő |
Külföld
Forrás: mno.hu/MTI
A rendőrség és a hadsereg rohanta le a nyomornegyedet

A brazil rendőrség és a hadsereg több elitegysége elözönlötte vasárnapra virradóan a legnagyobb Rio de Janeiró-i nyomornegyedet, a Rocinhát.
Hosszú idő óta ez az első ilyen nagyszabású hatósági művelet az országban a kábítószer-kereskedelem és általában a bűnözés elleni küzdelemben.
A haditengerészet páncélozott harcjárműveket és helikoptereket is bevetett az akcióban, amely közép-európai idő szerint reggel hét órakor kezdődött.
A rendőrség néhány nappal korábban fogta el Rio legkeresettebb kábítószer-kereskedőjét, Antonio Francisco Bonfim Lopest, aki a Rocinhát uraló bűnszövetkezet vezetője volt. A Rocinhában legalább 100-120 ezer ember él.
Brazília szeretné, ha Rio 2014-ben méltó házigazdája lenne a labdarúgó-világbajnokságnak, 2016-ban pedig a nyári olimpiai játékoknak.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 04. 07:47, csütörtök | Külföld
Hszi Csin-ping: az emberiségnek a béke vagy a háború között kell választania
Az emberiség ismét választás előtt áll: béke vagy háború, párbeszéd vagy konfrontáció, együttműködés vagy a másik rovására zajló küzdelem
2025. Szeptember 04. 07:46, csütörtök | Külföld
Vlagyimir Putyin: ha Volodimir Zelenszkij kész találkozni, jöjjön el Moszkvába
Ha \"Ukrajna adminisztrációjának jelenlegi vezetője\" kész a kétoldalú találkozóra, akkor el kell utaznia Moszkvába
2025. Szeptember 04. 07:39, csütörtök | Külföld
Donald Trump: az amerikai katonák Lengyelországban maradnak
Lengyelországban maradnak az odavezényelt amerikai katonák, és ha a lengyelek úgy kívánják, Washington akár növelheti is a kontingens létszámát
2025. Szeptember 03. 07:24, szerda | Külföld
Putyin: Oroszország soha nem ellenezte Ukrajna EU-csatlakozását
Moszkva soha nem ellenezte Ukrajna esetleges európai uniós csatlakozását - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök kedden Pekingben.