Hírek
2012. Július 31. 05:00, kedd |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
A nyár végéig kitarthat a forint lendülete

Elsősorban az Európai Központi Bank leendő intézkedéseinek köszönhető, hogy erős az euró, és vele együtt a forint is. Szakértők szerint a nyár végéig kitarthat a 290-es szint alatti euró, a piac ugyanis bízik az EU–IMF-es megállapodásban. Sőt éppen a megkezdődött tárgyalások miatt talán már nem annyira tartják kockázatosnak a befektetők a magyar piacot – írja a Magyar Hírlap.
Az euró és vele a forint erősödése azt követően kezdődött el, hogy Mario Draghi, az Európai Központi Bank elnöke egy múlt csütörtöki londoni konferencián azt mondta: az EKB minden olyan intézkedést kész megtenni az euró életben maradásáért, amely a törvényi felhatalmazásának keretein belül van. Draghi kijelentése után a forint szárnyalásnak indult: a pénteki kurzusban egy euró 284 forintba került a devizapiacon.
Szakértők szerint a nemzetközi befektetői hangulat is kedvez a hazai fizetőeszköznek, és az első körben lezárult IMF-tárgyalások sem „rémisztették” el a piaci szereplőket, tekintve, hogy a felek közötti nagy mérkőzésre csak szeptemberben lehet számítani. A forint mellett az elmúlt hetekben túl sok panasz az állampapírpiacra sem lehetett, vagyis kelendőek a magyarországi befektetési eszközök. A Raiffeisen Bank elemzése alapján a „carry trade” (azaz a hozamkülönbségre építő stratégia) most divat a piacon, illetve mindenfelé veszik a feltörekvő országok államkötvényeit. E vonatkozásban pedig a hétszázalékos hozam ígérete az állampapírokra jól hangzik egy olyan ország esetén (Magyarország), amelyik tárgyal az IMF-fel. A CIB Bank korábbi összefoglalója is azt jelölte meg a forint erősödése mögötti egyik legfontosabb okként, hogy a feltörekvő piacokon kamatcsökkentési sztorit áraznak a befektetők, a vásárlások pedig tolják lefelé a hozamgörbéket. Ebből a feltörekvő piaci raliból azért nem marad most már ki a forint, mert a megkezdődött EU–IMF-tárgyalások miatt talán már nem annyira tartják kockázatosnak a befektetők a magyar piacot.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 04. 18:39, péntek | Belföld
Orbán Balázs: indul az ukrán bosszúhadjárat amiatt, hogy Magyarország nem támogatja Ukrajna EU-csatlakozását
Indul az ukrán bosszúhadjárat amiatt, hogy hazánk nem támogatja Ukrajna EU-csatlakozását - jelentette ki a miniszterelnök politikai igazgatója csütörtökön Facebook-oldalán
2025. Július 04. 09:00, péntek | Belföld
Orbán Viktor: az Európai Bizottság tévúton jár, ha azt gondolja, az emberek nélkül is meg lehet hozni egy egész Európa sorsát meghatá
Az Európai Bizottság tévúton jár, azt gondolja, hogy az emberek nélkül is meg lehet hozni egy egész Európa sorsát meghatározó fontos döntést, de téved, az ukrán uniós tagság nem fog megtörténni
2025. Július 04. 08:03, péntek | Belföld
Hőség - Meteorológia: az elmúlt egy hétben 4 centimétert csökkent a Balaton átlagos vízállása
A Balaton erős párolgása miatt az elmúlt egy hétben már 4 centimétert csökkent a tó átlagos vízállása - közölte a HungaroMet Zrt. pénteken a honlapján.
2025. Július 03. 07:34, csütörtök | Belföld
Mávinform: hosszabb a menetidő a győri fővonalon
Késésekre kell számítani kedd délután a győri vasúti fővonalon, ahol egy műszaki hibás vonat okozott fennakadást.