Hírek
2020. December 01. 11:03, kedd |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
A NÚSZ a havi, országos e-matricákat javasolja decemberre

A Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató Zrt. (NÚSZ Zrt.) 2020. november 30-ával leállítja az év hátralevő részére a megyei matricák értékesítését a viszonteladók körében,
mivel az autópálya-matricát használóknak az év végéig érdemesebb az olcsóbb havi, országos e-matricát vásárolniuk.
A NÚSZ Zrt. az MTI-hez hétfőn eljuttatott közleményében arról tájékoztatott, hogy az ügyfelek érdekében 2020. december 1-jétől már nem engedélyezi a viszonteladók körében megyei e-matricák eladását.
A közleményben rámutatnak: a D1 kategóriájú járműre megváltott országos havi matrica csupán 4780 forint, szemben a megyei matrica 5000 forintos árával, ráadásul az előbbi az egész ország díjköteles úthálózatán használható.
A szolgáltató jelezte: 2020-ra érvényes megyei e-matrica vásárlására 2020. december 1-jétől már csak a társaság ügyfélszolgálati irodáiban, illetve online értékesítési felületén, az ematrica.nemzetiutdij.hu oldalon lesz lehetőség arra az esetre, ha valakinek mégis erre a típusú vignettára lenne szüksége.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 21. 07:57, hétfő | Belföld
AM: jelenleg is tart az aratás, figyeljünk az utakon!
Még tart az aratási időszak, ezért országszerte a nagy mezőgazdasági munkagépek megemelkedett forgalmára kell számítani az utakon, ez pedig fokozott figyelmet és türelmet igényel minden járművezetőtől
2025. Július 21. 07:56, hétfő | Belföld
Kövér László: Magyarország a józan ész politikájának képviselője
Magyarország a józan ész politikájának leghatározottabb képviselője napjaink Európájában
2025. Július 21. 07:54, hétfő | Belföld
A hét elején még napos, meleg, majd a hétvégén felhős idő és lehűlés várható
A hét elején még napos, meleg, majd a hétvégén felhős idő és lehűlés várható, zápor, zivatar a hétvégéhez közeledve egyre gyakrabban alakulhat ki
2025. Július 20. 10:10, vasárnap | Belföld
Az AKK engedélyezte a kínai devizakötvényt
Az ÁKK mandátumot adott ki egy kínai devizakötvény kibocsátás megszervezésére.