Hírek
2022. Június 18. 06:00, szombat |
Külföld
Forrás: mti/illusztráció: mti
A koronavírus-fertőződést megakadályozó oltás kifejlesztésére számít a német egészségügyi miniszter

A német egészségügyi miniszter szerint egy éven belül elkészülhetnek az első oltóanyagok, amelyek megakadályozzák a fertőződést az új típusú koronavírussal (SARS-CoV-2).
Karl Lauterbach pénteki berlini tájékoztatóján elmondta: orvosként az a szakmai véleménye, hogy 6-12 hónapon belül sikerül kifejleszteni a védő hatást közvetlenül a nyálkahártyán kifejtő oltóanyagot, amely megbízhatóan gátolja a fertőződést.
Ezek az új fajta vakcinák jelenthetik a "fényt az alagút végén", de koronavírus-járvány várható őszi fellángolására még nem készülnek el - tette hozzá.
Hangsúlyozta, hogy nincs szakmai konszenzus ebben az ügyben, a kutatók egy része úgy véli, hogy nem sikerül ilyen oltóanyagot kifejleszteni, míg mások, köztük ő is, bíznak a sikerben.
A miniszter közölte, hogy már készülnek az őszi-téli időszakra, így terveznek a többi között egy újabb nagyszabású oltási kampányt. Jelezte: az is várható, hogy októbertől húsvétig ismét országszerte kötelező lesz a maszkviselés zárt térben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 04. 07:17, szerda | Külföld
Az új lengyel elnök a magyar-lengyel barátság fontosságáról beszélt
2025. Június 04. 07:15, szerda | Külföld
SZBU: az ukrán erők felrobbantották a Krími híd tartóoszlopait
Az ukrán erők víz alatti robbanószerkezetekkel felrobbantották kedden a Krími híd tartóoszlopait - közölte az Ukrán Biztonsági Szolgálat (SZBU).