Hírek
2015. Szeptember 22. 06:54, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
A kontinens védelmére szólíthatja fel Európa vezetőit a parlament
Az Országgyűlés mai ülésén szavaz arról a határozati javaslatról, amelyben kormánypárti politikusok a kontinens és polgárai védelmére szólítanák fel az Európai Unió vezetőit a migrációs válsággal összefüggésben.
A képviselők emellett dönthetnek a devizaalapú autóhitelek forintosításáról is.
A ház ülése reggel 9 órakor napirend előtti felszólalásokkal kezdődik, ezt követik a szavazások.
A parlament elsőként az Európai Unió vezetőinek címzett üzenetet fogadhatják el határozati javaslat formájában. A kormánypárti politikusok indítványukkal a kabinetet is felszólítanák arra, hogy pénzügyi forrásokkal és jogszabályi feltételekkel tegye lehetővé, hogy Magyarország minden szükséges eszközzel meg tudja védeni a határait.
Szavazás várható a devizaalapú autóhitelek forintosításáról szóló javaslatáról is, miután az előterjesztés házszabálytól eltérő gyorsaságú elfogadását hétfőn ellenzéki képviselők is segítették.
A parlament emellett elfogadhatja az új közbeszerzési törvényt, valamint módosíthatja az idei költségvetést is.
A határozathozatal után nyolc javaslat általános vitáját bonyolítják le.
Tárgyalják majd a Fidesz azon kezdeményezését, amely a szegedi mellett további bíróságokat is kijelölne az illegális bevándorlással összefüggő ügyek tárgyalására.
Terítékre kerülnek még a kormány legfrissebb tőkepiaci és biztosítási tárgyú változtatási kezdeményezéséről, a temetőkre vonatkozó különleges szabályok bevezetéséről és a villamos energiáról szóló törvény módosításáról szóló javaslatok is.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 21. 14:00, kedd | Belföld
OGY - Kedden elfogadhatja a parlament a Független Közmédia Testület alapító okiratát
Kedden már el is fogadhatja az Országgyűlés a Független Közmédia Testület alapító okiratát.
2026. Július 21. 07:26, kedd | Belföld
OGY - Magyar Péter: az új köztársasági elnök feltétel nélkül szeresse a hazát
A feltétel nélküli hazaszeretet jelölte meg a következő köztársaságielnök-jelölt előtt lényeges követelményként a miniszterelnök hétfőn napirend előtt az Országgyűlésben.
2026. Július 21. 07:22, kedd | Belföld
Polgár Judit nem vállalja a felkérését a köztársasági elnöki pozícióra
Polgár Judit nem vállalja a felkérését a köztársasági elnöki pozícióra.
